Trwa ładowanie...
d3aygy1

Ogromny sukces Kolei Mazowieckich. Milion podróżnych więcej niż rok temu

W 2013 r. spółka przewiozła w sumie 62,4 mln osób. Wynik z I półrocza 2014 r. Jak zauważają pracownicy Kolei Mazowieckich, 32,16 mln podróżnych w pierwszym półroczu 2014 r. to bardzo dobry wynik, zwłaszcza w kontekście trwających od wielu miesięcy prac remontowych, prowadzonych przez PKP PLK. Wynik ten daje spółce 23,56 proc. udziału w rynku kolejowych przewozów pasażerskich. Jako przewoźnik regionalny, zajmują II miejsce w Polsce pod względem liczby przewiezionych podróżnych - po Przewozach Regionalnych, które kursują po całym kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ogromny sukces Kolei Mazowieckich. Milion podróżnych więcej niż rok temu
(WawaLove.pl)
d3aygy1

Zdecydowaną większość klientów KM stanowią podróżni korzystający z biletów okresowych - 79,1 proc. Pozostali to osoby, które zakupiły bilety jednorazowe. 69,5 proc. stanowili podróżni, którzy podróżowali na podstawie biletów Kolei Mazowieckich, pozostałe 30,5 proc. skorzystało z warszawskich biletów ZTM. Największe potoki podróżnych odnotowano na liniach do Skierniewic, Łukowa i Małkini.

- Jeśli do końca tego roku lojalność naszych podróżnych utrzyma się na tym samym dobrym poziomie, to już dziś możemy mówić o kolejnym sukcesie spółki. Zdaję sobie sprawę, że wielu z naszych dotychczasowych klientów na pewien czas zrezygnowało z dojazdów pociągami Kolei Mazowieckich. I jest to zrozumiałe, jeśli wziąć pod uwagę utrudnienia, z którymi związane są prace modernizacyjne, szczególnie na linii do Skierniewic. Mam nadzieję, że po zakończeniu remontów podróżni ci znów przesiądą się do naszych pociągów - tak komentuje wyniki Artur Radwan, prezes Kolei Mazowieckich.

d3aygy1

Podziel się opinią

Share

d3aygy1

d3aygy1
Więcej tematów