Trwa ładowanie...
d165jyb
BMW
27-08-2001 10:35

Ogromne zainteresowanie pracą w nowej fabryce BMW

Zaledwie kilka tygodniu po podjęciu przez zarząd BMW decyzji o budowie nowej fabryki w Lipsku, monachijski koncern otrzymał już 17 tysięcy ofert od osób chcących pracować w tym zakładzie. Swoje oferty nadsyłają głównie inżynierowie, technicy i specjaliści z branży komputerowej.

d165jyb

Rozpoczęcie produkcji w nowym zakładzie BMW planowane jest na 2005 rok, ale już dwa lata wcześniej koncern będzie kompletował załogę, zaczynając przede wszystkim od mechaników i elektryków samochodowych.

Na początku fabryka BMW w Lipsku ma zatrudniać 5,5 tysiąca osób. W sumie, dzięki tej inwestycji powstanie około 10 tysięcy nowych miejsc pracy, także w firmach dostarczających części do produkcji samochodów. Z myślą o nowym zakładzie BMW zatrudnił już pierwszych 35 osób. Po przeszkoleniu trafią oni na razie do zakładów w Monachium i Regensburgu.

Fabryka w Lipsku będzie kosztowała 2 miliardy DEM. BMW zamierza tam produkować BMW serii 3. Każdego dnia z taśm produkcyjnych ma zjeżdżać 650 tych samochodów. O lokalizację nowej fabryki BMW na swym terenie zabiegało ponad 250 europejskich miast i regionów. (ps)

* Więcej o samochodach:*MOTO WP

d165jyb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d165jyb
Więcej tematów