Trwa ładowanie...
d27awd0

Ogólnopolski Dzień Sołtysa. Spot Morawieckiego o rolnikach

"Polska jest sercem Europy, a wieś jest sercem Polski. To tutaj dzieją się rzeczy wyjątkowe" - mówi w nowym spocie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa premier Mateusz Morawiecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki z rolnikiem
Mateusz Morawiecki z rolnikiem (PAP, Fot: Lech Muszyński)
d27awd0

"To właśnie na terenach wiejskich powstaje jedna z naszych najważniejszych marek eksportowych - zdrowa polska żywność" - podkreśla szef rządu.

Ministrowie w Łowiczu

Spot opublikowany przez portal wPolityce.pl jest podsumowaniem dotychczasowych działań rządu związanych z Planem dla Wsi.

d27awd0

Jak wyjaśnił w nagraniu premier Morawiecki, Plan dla Wsi oparty jest na trzech filarach. "Ochronie, wsparciu i rozwoju. Stworzyliśmy prawne ochrony przed wykupem polskiej ziemi. W trakcie suszy zapewniliśmy rolnikom największą pomoc w całej UE" - zwrócił uwagę szef rządu.

Nie przypadkiem w niedzielę właśnie KPRM wypuszcza spot o rolnictwie.

W Łowiczu bowiem odbył się organizowany przez Kancelarię Premiera Ogólnopolski Dzień Sołtysa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego.

Celem eventu - jak relacjonuje 300polityka - jest integrowanie środowisk wiejskich i miałomiasteczkowych, a rząd chce doprowadzić do rozwoju tych obszarów poprzez działania mające na celu rozbudowę i poprawę życia na wsi.

d27awd0

Na 12:00 zaplanowano uroczystą mszę świętą, a na 13:00 - obchody dnia sołtysa.

W evencie udział wzięli także ministrowie: Joachim Brudziński, Jan Krzysztof Ardanowski i Grzegorz Schreiber.

- Polska wieś daje nam siłę, charakter, ogromną radość i moc czerpaną z tradycji, polskiej kultury i z chrześcijaństwa - mówił w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki ocenił, że w Polsce "przepiękna jest różnorodność". - To, że wszyscy z różnych stron składamy się na jedną naszą wspaniałą ojczyznę, na Rzeczpospolitą Polską, że dbamy o to - coraz lepiej, coraz sprawniej - żeby ona była bardziej silna, dostatnia, ale też dbająca o swoje tradycje, o swoje korzenie, tak jak dbają o te tradycje nasze wspaniałe panie z kół gospodyń wiejskich i nasi sołtysi - podkreślił premier.

d27awd0

O kondycji polskiej wsi w Europie

Według Morawieckiego, bycie sołtysem to "ciężki kawałek chleba, trzeba siły i wytrwałości"

Premier wyraził również radość, że polska wieś i polskie rolnictwo "w trudnych warunkach dają sobie radę coraz lepiej w Europie".

- Polska bez polskiej wsi nie miałaby polskiej duszy. Jestem o tym przekonany. Polska wieś daje nam siłę, charakter, ogromną radość i moc czerpaną z tradycji i polskiej kultury, z chrześcijaństwa - zaznaczył Morawiecki.

d27awd0

Premier podziękował również ministrowi rolnictwa Janowi Krzysztofowi Ardanowskiemu, który - jak mówił - "jest ze wszystkich stron atakowany". - Naprawdę wypełnia bardzo trudną rolę, bardzo dobrze ją wypełnia - oświadczył premier.

Morawiecki oświadczył też: - Spędziłem mnóstwo czasu w moim dzieciństwie, młodości, właściwie całe wakacje na wsi. Począwszy od takich czynności, jak dojenie krów, również i sianokosy, łącznie z tym, że nawet w takich uboższych gospodarstwach miałem posługiwać się cepem, później wszedł taki film "Wejście Smoka" w związku z tym wiedziałem, że Bruce Lee nie dałby rady polskiemu chłopu.

Dziennikarz Karol Tokarczyk poinformował, że media nie miały dostępu do eventu. To kolejny raz, gdy otoczenie premiera utrudnia pracę dziennikarzom.

Twitter Twitter
Twitter

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d27awd0

Podziel się opinią

Share

d27awd0

d27awd0
Więcej tematów