Trwa ładowanie...
dpo3d7m

Od przyszłego roku na Węgry z gotówką

Od 1 stycznia obcokrajowiec będzie musiał na granicy okazać minimum 15 tys. forintów (ok. 215 zł), w przeciwnym razie nie zostanie wpuszczony na Węgry - informuje budapeszteński dziennik Nepszabadsag.

Share
dpo3d7m

Nowe przepisy nakazują węgierskim służbom celnym, aby odmawiały wjazdu na Węgry osobom nie posiadającym środków finansowych - ostrzega dziennik.

Obcokrajowiec przy wjeździe na Węgry musi wykazać się posiadaniem gotówki. Na pobyt do trzech dni wymagane jest 30% minimalnej płacy na Węgrzech (od stycznia została ona określona na 50 tys. forintów). Na każdy kolejny dzień wymagana kwota wzrasta o 10% minimalnej płacy - brzmią przepisy znowelizowanej ustawy celnej, które zaczną obowiązywać w przyszłym roku.

Celnicy będą też akceptować karty płatnicze, wyciągi z rachunków bankowych oraz zaproszenia, w których zapraszający zobowiązuje się pokryć koszty pobytu zapraszanego.

Osoby mające tylko ściśle określoną kwotę, np. minimalną z wymaganych (15 tys. forintów), mogą spodziewać się, że węgierscy celnicy w ich paszporcie odnotują, iż mają prawo przebywania na Węgrzech do trzech dni - informuje słowacki dziennik SME.

Węgierskie władze do końca października tego roku odmówiły 29 tys. cudzoziemców wjazdu, z czego tylko około tysiąc przypadków dotyczyło braku środków do życia. Ze względu na nowe przepisy ta liczba wzrośnie wielokrotnie - komentuje Nepszabadsag. (an)

dpo3d7m

Podziel się opinią

Share
dpo3d7m
dpo3d7m
Więcej tematów