Trwa ładowanie...
d12ynvv

Oberwanie chmury i gradobicie w Warszawie

• Duże zniszczenia, czyli połamane i powalone drzewa, zalane ulice i piwnice domów to skutki potężnej ulewy, która w niedzielę wieczorem przeszła nad Warszawą • Strażacy wyjeżdżali ponad 300 razy na interwencje
Share
d12ynvv

- Burza rozpoczęła się nad Włochami i Ursusem. Potem przeszła przez Mokotów, Śródmieście, Pragę-Południe, Anin.

Na ulicy Zwycięzców złamane drzewo spadło na samochód. Całe szczęście, że nikogo w środku nie było. Widać, że siła uderzenia była ogromna. Ponad 300 razy interweniowali strażacy w związku z usuwaniem skutków wichury, jaka przeszła w nocy nad Warszawą i okolicznymi powiatami - poinformował rzecznik komendanta PSP Paweł Frątczak. Przede wszystkim interwencje strażaków dotyczyły połamanych drzew.

d12ynvv

Jak poinformował Frątczak, najwięcej interwencji było w stolicy - 220, głównie w dzielnicach Śródmieście i Praga Południe. Pozostałe interwencje dotyczyły powiatów woj. mazowieckiego, tj. pruszkowskiego, żyrardowskiego i zachodniego.

Na Dworcu Centralnym w Warszawie przeciekał dach, ucierpiał również jeden z budynków w Alei Niepodległości. Strażacy do tej pory usuwają skutki wieczornej nawałnicy. - W nocy mieliśmy ponad 200 zgłoszeń, obecnie zostało nam jeszcze ponad 20 interwencji. Staramy się je realizować jak najszybciej, według kolejności ich otrzymania - zapewnia młodszy brygadier Piotr Gąska z zespołu prasowego straży pożarnej.

W poniedziałek na północy kraju przewidywane jest zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu, po południu stopniowy zanik opadów oraz większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami oraz opady deszczu, miejscami burze. Na południu i wschodzie oraz miejscami w centrum, opady okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu i tam suma opadów do 25 mm, na krańcach południowo wschodnich do 35 mm. Temperatura maksymalna od 17 do 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni, od północy kraju przechodzący na północy i północno-wschodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 70 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Niskie prawdopodobieństwo burzy. Opady deszczu okresami mogą być o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych. W przypadku wystąpienia burzy wiatr porywisty. W nocy zachmurzenie duże ze stopniowo postępującymi większymi przejaśnieniami. Zanikające opady deszczu. Temperatura minimalna 14 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych. We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr slaby i umiarkowany, północno-wschodni.

d12ynvv

Podziel się opinią

Share
d12ynvv
d12ynvv
Więcej tematów