Trwa ładowanie...

Nowy pułk śmigłowców pojawi się w Kaliningradzie

Jak podaje dziennik "Izwiestija", powołując się na ministerstwo obrony Rosji, w Kaliningradzie uformowano nowy pułk śmigłowców. Jednostkę zasilą maszyny marynarki wojennej typu Ka-27 i transportowo-bojowe Mi-8 i Mi-24.
Share
Śmigłowce Mi-24
Śmigłowce Mi-24Źródło: East News
d1wuaj8

Według informacji dziennika, Mi-24 zostaną w tym pułku zastąpione nowocześniejszymi maszynami: Mi-35M, Mi-28 lub Ka-52. Rosyjski resort obrony podaje, że celem utworzenia nowej jednostki jest "ochrona obwodu kaliningradzkiego, wykrywanie okrętów podwodnych i prowadzenie działań poszukiwawczo-ratowniczych".

Eksperci twierdzą, że nowy pułk śmigłowców to jedynie początek rozwoju potencjału militarnego w Kaliningradzie. Na jego bazie w najbliższych latach mają powstać dwie jednostki: sił lądowych i marynarki wojennej. Podobny proces na terenie obwodu kaliningradzkiego zaszedł w czasach ZSRR.

Śmigłowce Ka-27 lotnictwa marynarki wojennej znajdujące się na wyposażeniu nowego pułku mają dwie wersje: Ka-27PŁ, przeznaczoną do wykrywania, śledzenia i niszczenia okrętów podwodnych oraz wersję poszukiwawczo-ratowniczą. Bojowe Mi-24 i transportowo-bojowe Mi-8 mogą wykonywać "szeroki zakres działań związanych ze wsparciem armii i floty".

d1wuaj8

To kolejny etap dozbrajania Kaliningradu. W czerwcu Rosjanie rozmieszczali tam system walki radioelektronicznej Murmańsk-BN. W październiku ubiegłego roku prowadzono prace modernizacyjne w magazynie broni nuklearnej w lasach na zachód od stolicy obwodu.

Zobacz także: „Tartak w centrum Warszawy”. Wiceprezydent Rabiej odpiera zarzuty

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wuaj8

Podziel się opinią

Share
d1wuaj8
d1wuaj8
Więcej tematów