Trwa ładowanie...

Nowy przedmiot na Uniwersytecie Warszawskim. "Socjologia Jarosława Kaczyńskiego"

Uniwersytet Warszawski ma nietypową ofertę dla studentów. Będą mogli uczęszczać na zajęcia poświęcone liderowi Prawa i Sprawiedliwości. Liczba miejsc jest mocno ograniczona. Przedmiot nie jest obowiązkowy.

Nowy przedmiot na Uniwersytecie Warszawskim. "Socjologia Jarosława Kaczyńskiego"Źródło: East News, fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER
d14lqd3
d14lqd3

Socjologia Jarosława Kaczyńskiego - tak nazywa się nowy przedmiot proponowany przez UW. Studenci będą mogli uczęszczać na te zajęcia od semestru letniego w ramach zajęć ogólnouniwersyteckich.

O sprawie donosi "Wprost". Wiadomo, że organizatorem zajęć jest Instytut socjologii. Prowadzić je będzie natomiast prof. Paweł Śpiewak.

Wiedza do zdobycia

Czego studenci będą mogli się nauczyć? Okazuje się, że tytuł zajęć celowo jest dwuznaczny.

- Warto poznać socjologiczny obraz Polski Jarosława Kaczyńskiego i zobaczyć Kaczyńskiego (z jego formacją) jako przedmiot socjologicznej obserwacji. Zasadnicze pytania zajęć to: kim i z jaką wizją świata szef PiS zdobył i utrzymuje władzę; kolejne: co sprawia, że mimo wielu krytyk utrzymuje jego formacja bardzo wysoki poziom społecznego poparcia i wreszcie, co stanowi o języku czy wręcz ideologii PiS tak, jak bywa przedstawiania przez liderów partii; który z elementów mowy publicznej ma decydujący charakter” - czytamy w opisie przedmiotu.

Zobacz też: PiS i Kaczyński natchnieniem artystów

To jednak nie wszystko. Uczestnicy zajęć pochylą się też nad problematyką obecności Polski w Unii Europejskiej.

Lektury, które mają studentom pomóc rozszerzyć wiedzę w ramach przedmiotu to publikacje między innymi Jadwigi Staniszkis, Sławomira Cenckiewicza, Antoniego Dudka, Joanny Kurczewskiej czy Stanleya Billa.

Źródło: "Wprost"

d14lqd3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14lqd3
Więcej tematów