Trwa ładowanie...
d1k7x65

Nowy przedmiot na Uniwersytecie Warszawskim. "Socjologia Jarosława Kaczyńskiego"

Uniwersytet Warszawski ma nietypową ofertę dla studentów. Będą mogli uczęszczać na zajęcia poświęcone liderowi Prawa i Sprawiedliwości. Liczba miejsc jest mocno ograniczona. Przedmiot nie jest obowiązkowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uniwersytet Warszawski w swojej ofercie dla studentów ma tez zajęcia poświęcone Jarosławowi Kaczyńskiemu
Uniwersytet Warszawski w swojej ofercie dla studentów ma tez zajęcia poświęcone Jarosławowi Kaczyńskiemu (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
d1k7x65

Socjologia Jarosława Kaczyńskiego - tak nazywa się nowy przedmiot proponowany przez UW. Studenci będą mogli uczęszczać na te zajęcia od semestru letniego w ramach zajęć ogólnouniwersyteckich.

O sprawie donosi "Wprost". Wiadomo, że organizatorem zajęć jest Instytut socjologii. Prowadzić je będzie natomiast prof. Paweł Śpiewak.

Wiedza do zdobycia

Czego studenci będą mogli się nauczyć? Okazuje się, że tytuł zajęć celowo jest dwuznaczny.

d1k7x65

- Warto poznać socjologiczny obraz Polski Jarosława Kaczyńskiego i zobaczyć Kaczyńskiego (z jego formacją) jako przedmiot socjologicznej obserwacji. Zasadnicze pytania zajęć to: kim i z jaką wizją świata szef PiS zdobył i utrzymuje władzę; kolejne: co sprawia, że mimo wielu krytyk utrzymuje jego formacja bardzo wysoki poziom społecznego poparcia i wreszcie, co stanowi o języku czy wręcz ideologii PiS tak, jak bywa przedstawiania przez liderów partii; który z elementów mowy publicznej ma decydujący charakter” - czytamy w opisie przedmiotu.

Zobacz też: PiS i Kaczyński natchnieniem artystów

To jednak nie wszystko. Uczestnicy zajęć pochylą się też nad problematyką obecności Polski w Unii Europejskiej.

Lektury, które mają studentom pomóc rozszerzyć wiedzę w ramach przedmiotu to publikacje między innymi Jadwigi Staniszkis, Sławomira Cenckiewicza, Antoniego Dudka, Joanny Kurczewskiej czy Stanleya Billa.

Źródło: "Wprost"

d1k7x65

Podziel się opinią

Share

d1k7x65

d1k7x65
Więcej tematów