Trwa ładowanie...
d23wz9n
d23wz9n

Nowy premier Krymu: Rosja nam pomoże. Prezydentem jest Wiktor Janukowycz

Wybrany w czwartek nowy premier Krymu Siergiej Aksjonow liczy na wsparcie finansowe Rosji i uznaje Wiktora Janukowycza za prawowitego prezydenta.
Share
d23wz9n

Aksjonow był liderem organizacji Rosyjska Jedność. Jego kandydaturę na szefa autonomicznego rządu krymscy posłowie poparli pod lufami karabinów. Podczas posiedzenia gmach Rady Najwyższej w Symferopolu był zajęty przez uzbrojonych napastników.

d23wz9n

Pod krymskim parlamentem zbierają się ludzie, ale są to w większości zwolennicy zbliżenia Krymu z Rosją. Wznoszą okrzyki: Rosja, Rosja. Jednocześnie do centrum Symferopola dociera coraz więcej wiadomości na temat aktywności rosyjskich sił zbrojnych. Do bazy w Sewastopolu przybyło osiem helikopterów bojowych, rosyjscy żołnierze patrolują lotniska w Symferopolu i Sewastopolu. Poza tym aktywność rosyjskiej marynarki wojennej zablokowała ukraińskie okręty patrolujące wody przybrzeżne Ukrainy. Najprawdopodobniej także siły rosyjskie przejęły centrum kontroli lotów odpowiadające za bezpieczeństwo przestrzeni powietrznej nad Ukrainą. Miejscowi komentatorzy sądzą, że jest to chęć demonstracji siły, a nie przygotowanie do operacji bojowej.

d23wz9n

Podziel się opinią

Share
d23wz9n
d23wz9n
Więcej tematów