Trwa ładowanie...
d2vm7ga
ue
18-04-2002 20:12

Nowy ambasador RP przy UE rozpoczął urzędowanie

Nowy ambasador Polski przy Unii Europejskiej Marek Grela oficjalnie rozpoczął w czwartek urzędowanie w Brukseli, złożywszy tego dnia listy uwierzytelniające na ręce przewodniczącego Komisji Europejskiej Romano Prodiego.

d2vm7ga
d2vm7ga

Jak poinformowało Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE, którego został szefem, już we wtorek dopełnił też formalności akredytacyjnych w unijnej Radzie (ministrów). W tym celu został przyjęty przez hiszpańskiego ministra ds. europejskich, Ramona de Miguel. Hiszpania stoi w tym półroczu na czele Unii.

Grela jest czwartym ambasadorem RP przy Wspólnotach Europejskich i UE od czasu powstania polskiego przedstawicielstwa przy tej organizacji w 1990 roku. Pierwszym był Jan Kułakowski, który pełnił tę funkcję do 1996 roku, a następnie był pierwszym głównym negocjatorem członkostwa Polski w UE.

Po Kułakowskim placówkę przejął w 1996 roku Jan Truszczyński, który opuścił ją w 2001 roku, by po półtorarocznej pracy w Kancelarii Prezydenta zastąpić Kułakowskiego również na stanowisku głównego negocjatora. Od lutego 2001 roku szefem przedstawicielstwa był Iwo Byczewski, który obecnie został ambasadorem RP w Królestwie Belgii. (mag)

d2vm7ga
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vm7ga
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj