Trwa ładowanie...

Nowe, wstrząsające nagranie z Concordii; "tylko awaria"

Nowe nagranie coraz bardziej obciąża załogę Costa Concordia i dowodzi, że po uderzeniu statku o skałę błędne i nieprawdziwe informacje utrudniły akcję ratunkową i przesądziły o bilansie ofiar. Do piątku potwierdzono śmierć 11 osób, a 21 jest zaginionych.

Nowe, wstrząsające nagranie z Concordii; "tylko awaria"Źródło: AFP, fot: Italian Carabinieri Press Offoie
dhptrwo
dhptrwo

Telewizja RAI News, a za nią inne włoskie media, rozpowszechniła amatorskie nagranie, wykonane przez jednego z pasażerów stojącego w tłumie ludzi już ubranych w kamizelki ratunkowe. Stłoczeni pasażerowie słuchają informacji kobiety, która - jak tłumaczy - przekazuje je w imieniu kapitana.

Przedstawicielka załogi wycieczkowca, cudzoziemka, prosi po włosku pasażerów, by powrócili do swoich kajut i zachowali spokój. Mówi też, że mogą również pozostać tam, gdzie są. Zapewnia, że kiedy usunięta zostanie awaria prądu, wszystko powróci do normy. "Wszystko jest pod kontrolą" - dodaje.

dhptrwo

Chwilę później wybuchła panika, ponieważ statek bardzo się przechylił. Rozpoczęła się ewakuacja.

O awarii prądu informowano także pobliski kapitanat przez pierwszą godzinę po uderzeniu wycieczkowca z 4200 osobami na pokładzie o podmorską skałę. W rezultacie uderzenia w kadłubie powstała wyrwa długości prawie 70 metrów. Na jaw wyszło, że mimo dramatycznej sytuacji kapitan przez kilkadziesiąt minut nie wzywał pomocy, a została ona wysłana wyłącznie z inicjatywy kapitanatu w porcie Livorno.

dhptrwo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhptrwo
Więcej tematów