Trwa ładowanie...
rząd

"Nowe twarze w rządzie". Spór o Iwonę Śledzińską-Katarasińską

Będę nowe twarze w rządzie. Trafią tam osoby, które jeszcze nie były ministrami - zdradził radiowej "Jedynce" rzecznik rządu minister Piotr Müller. - Jest ponad połowa składu zatwierdzona, nawet więcej – dodał.

Share
"Nowe twarze w rządzie". Spór o Iwonę Śledzińską-Katarasińską
Źródło: East News
d2kmtbt

Rzecznik rządu Piotr Müller zapewnia, że w nowym rządzie zobaczymy osoby, które dotychczas nie pełniły roli konstytucyjnych ministrów. Gość "Sygnałów Dnia" radiowej Jedynki wyraził nadzieję, że skład nowego rządu poznamy do 12 listopada, do pierwszego posiedzenia Sejmu.

- Będą nowe twarze w rządzie, będą ministrami osoby, które jeszcze nie były ministrami. Będą też nowe ministerstwa, jeżeli chodzi o nowe nazwy ministerstw. Będzie konsolidacja, zmiany właściwości, jeśli chodzi o działy administracji rządowej, co jest naturalne nawet w trakcie kadencji - powiedział.

d2kmtbt

Padło także pytanie o panią poseł Śledzińską-Katarasińską. 18 października w RMF FM rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy mówił, że to ona może zostać marszałkiem-seniorem Sejmu. - Jeżeli pan prezydent chciałby nie powoływać Śledzińskiej-Katarasińskiej na marszałka-seniora, to byłaby to trafna decyzja zdecydowanie - stwierdził Müller.

- To jest postać kontrowersyjna. Wystarczy przypomnieć działania z 1968 roku, również o charakterze różnego rodzaju artykułów podpisanych imieniem i nazwiskiem. Pani poseł tłumaczyła się później z nich w dziwny sposób, ale tłumaczyła się. Jeżeli pan prezydent chciałby nie powoływać pani poseł na marszałka-seniora, to byłaby to trafna decyzja zdecydowanie – mówił w radiowej Jedynce rzecznik rządu. - My chcielibyśmy, żeby jednak marszałkiem Senatu była osoba z największego Klubu Parlamentarnego, który wygrał wybory do Senatu - podkreślił.

Drugim gościem poniedziałkowych "Sygnałów Dnia" był Krzysztof Szczerski. Powiedział, że prezydent Andrzej Duda wybierze marszałka-seniora spośród 10 najstarszych posłów i Śledzińska-Katarasińska wcale nie ma najwyższych notowań. - Osoba marszałka seniora musi uosabiać 30-lecie walki Polaków o wolność i demokrację w Polsce i w sposób godny wprowadzić parlament w nową kadencję - stwierdził.

Zobacz też: Rafał Trzaskowski krytykowany. "Powinien zamienić się z Patrykiem Jakim"

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kmtbt

Podziel się opinią

Share
d2kmtbt
d2kmtbt
Więcej tematów