Trwa ładowanie...
jarosław zieliński

Nowe miesięcznice? Jarosław Zieliński ma pomysł, jak zagospodarować policjantom niedziele

Msze święte za ojczyznę, koncerty i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz spotkania i uczczenie miejsc pamięci - to wszystko w ramach cyklicznego wydarzenia Nowenny Niepodległości. Podlascy policjanci muszą się na nim stawić? Ponoć nie mają wyboru.

Share
Nowe miesięcznice? Jarosław Zieliński ma pomysł, jak zagospodarować policjantom niedziele
Źródło: PAP, fot: Artur Reszko
d3me62o

"W związku z obchodami 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, w każdy 11 dzień miesiąca, odbywać się będzie Nowenna Niepodległości. Potrwa ona do 11 listopada. Pierwsza z nich odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 11 lutego 2018 roku o godzinie 11.30 w kościele pw. Św. Krzyża w Łapach. Podczas I Nowenny Niepodległości wystąpi Zespół Wokalno-Instrumentalny Komendy Miejskiej Policji w Łomży, który wykona pieśni patriotyczne" - informuje podlaska policja.

Do komunikatu dołączono grafikę. To plakat, z którego dowiadujemy się, że jednym z organizatorów wydarzenia jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jak donosi "Super Express", na wydarzeniu ma pojawić się wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Dziennik zwraca przy tym uwagę, że Podlasie to okręg wyborczy polityka.

d3me62o

Zobacz też: Zieliński: pod rządzami PiS nie będzie tolerancji dla głoszenia ideologii totalitarnych

Trzeba przyjść?

- Informację o nowennie rozsyłaliśmy do podlaskich funkcjonariuszy, ich udział jest dobrowolny - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa. Nie wszyscy jednak tak widzą nieobowiązkowe wydarzenie.

- Mimo dnia wolnego dostaliśmy od przełożonych sugestię, że nasza obecność jest tam wymagana - stwierdził jeden z lokalnych policjantów.

Źródło: "Super Express"

d3me62o

Podziel się opinią

Share
d3me62o
d3me62o
Więcej tematów