Trwa ładowanie...
IAR

Nowe fakty ws. rajdów "Froga". Popełnił przestępstwo i wykroczenie?

"Frog" może zostać ukarany za wykroczenia drogowe. Płocka prokuratura przekazała do policji materiały dokumentujące dwa rajdy Roberta N. po Warszawie i pod Kielcami. Nie oznacza to jednak, że zakończyło się śledztwo w sprawie podejrzenia popełnienia przez niego przestępstwa zagrożenia spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.
Share
Nowe fakty ws. rajdów "Froga". Popełnił przestępstwo i wykroczenie?
Źródło: Internet
dktfzlg

Podinspektor Katarzyna Balcer z Komendy Głównej Policji wyjaśnia, że policja będzie badać, czy "Frog" popełnił wykroczenia. Balcer zaprzecza, że oznacza to, iż prokuratura nie radzi sobie ze śledztwem lub "odpuściła przestępstwo i ściga tylko wykroczenia".

Rzeczniczka płockiej prokuratury okręgowej prokurator Iwona Śmigielska-Kowalska powiedziała, że przepisy pozwalają na dwutorowe działanie przeciwko podejrzanemu. Część materiałów ze śledztwa została wyłączona i przekazana policji. To również opinia biegłego, który wskazał około 80. wykroczeń na warszawskim nagraniu "Froga". Prokurator wskazała na artykuł 10 kodeksu wykroczeń, który mówi o tak zwanym idealnym zbiegu przestępstwa z wykroczeniem.

- Pozwala na prowadzenie dwutorowo postępowań w sytuacji, kiedy zachowanie sprawcy wypełnia zarówno znamiona przestępstwa, jak i wykroczenia - powiedziała rzeczniczka prokuratury.

dktfzlg

Iwona Śmigielska-Kowalska przypomina, że jeśli sprawa podejrzenia popełnienia przestępstwa trafi do sądu, sędzia musi wziąć pod uwagę wcześniejsze kary za wykroczenie w tej sprawie. Prokurator dodała, że przekazała akta policji, aby uniknąć przedawnienia, które w przypadku wykroczeń wynosi rok.

W czerwcu w Internecie "Frog" umieścił film, na którym widać, jak prowadząc BMW, urządza nocny rajd po Warszawie, wielokrotnie łamiąc przepisy. Po nagłośnieniu sprawy przez media śledczy wrócili też do innego "rajdu" Roberta N. z lutego. Sąd nałożył na mężczyznę poręczenie majątkowe, dozór policyjny i zakaz prowadzenia pojazdów. Pod koniec września "Frog" opublikował kolejny film, gdzie widać łamanie przepisów ruchu drogowego. Policja bada treść wideo.

dktfzlg

Podziel się opinią

Share
dktfzlg
dktfzlg
Więcej tematów