Trwa ładowanie...
d3qw0bm
d3qw0bm

Norweskie linie lotnicze: w kokpicie stale będą dwie osoby

Tanie linie lotnicze Norwegian Air Shuttle poinformowały, że w reakcji na katastrofę airbusa linii Germanwings wprowadzony zostanie od piątku obowiązek stałego przebywania dwóch osób w kokpicie podczas lotu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3qw0bm

- Kiedy jedna osoba opuści kokpit, muszą pozostać w niej dwie osoby - powiedział Thomas Hesthammer, odpowiedzialny w NAS za organizację lotów.

Zmiana przepisów dotyczących lotów jest reakcją na informacje prokuratury w Marsylii, że katastrofę samolotu Airbus A320 tanich niemieckich linii lotniczych Germanwings, który rozbił się we wtorek w Alpach francuskich, najprawdopodobniej spowodował rozmyślnie drugi pilot pod nieobecność w kokpicie kapitana. W katastrofie zginęło 150 osób, wszystkie znajdujące się na pokładzie.

- Dyskutowaliśmy już od dłuższego czasu na ten temat, lecz ta katastrofa przyspieszyła nasze decyzje. Oczekuję, że ta nowa procedura będzie już wprowadzona od jutra - zapowiedział przedstawiciel Norwegian, trzeciej co do wielkości taniej europejskiej linii lotniczej. Hesthammer podkreślił jednocześnie, że europejskie regulacje nie zmuszają przewoźników do wprowadzenia przepisów o obowiązkowym przebywaniu w kokpicie dwóch osób przez cały czas lotu.

d3qw0bm

Podziel się opinią

Share
d3qw0bm
d3qw0bm