Nocny Jastrząb w akcji
Kardiolodzy z Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku Białej, jako pierwsi na świecie, przetestowali rewelacyjne urządzenie, które skutecznie i z wielką precyzją wycina blaszki miażdżycowe z tętnic kończyn dolnych - informuje "Dziennik Zachodni".
07.09.2006 | aktual.: 07.09.2006 01:33
Night Hawk, czyli Nocny Jastrząb to młodszy brat Srebrnego Jastrzębia, który w ubiegłym roku pomógał ratować przed amputacją nogi chorych pacjentów.
Nocny Jastrząb, w odróżnieniu od poprzednika, jest zaopatrzony w tzw. tor wizyjny: na ekranie komputera dokładnie widzimy, gdzie mamy operować i jak duże są zmiany miażdżycowe - mówi docent Paweł Buszman z Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, "Dziennikowi Zachodniemu".
Twórcą Nocnego Jastrzębia jest prof. John Simpson, kardiolog inwazyjny, który od lat prowadzi firmę zajmującą się wprowadzaniem innowacyjnych technik do kardiologii inwazyjnej.
O możliwość operowania Jastrzębiem zabiegali m.in. Japończycy i wiele ośrodków z krajów Europy Zachodniej. Bez wahania i z dużą przyjemnością wybraliśmy Polskę i Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca - mówi prof. Stefan Kiesz, wybitny amerykański kardiolog polskiego pochodzenia. (PAP)