Trwa ładowanie...
d4b1kkw

Niepokojący sondaż. Co czwarty Niemiec uważa, że Holokaust może się powtórzyć

Niepokojące wyniki sondażu przeprowadzonego przez Światowy Kongres Żydów. Aż co czwarty Niemiec uważa, że Holokaust może się w ich kraju powtórzyć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z raportu wynika, że antysemickie postawy są coraz powszechniejsze wśród Niemców
Z raportu wynika, że antysemickie postawy są coraz powszechniejsze wśród Niemców (East News, Fot: MENAHEM KAHANa)
d4b1kkw

Czwartkowy "Sueddeutsche Zeitung" opisuje raport Światowego Kongresu Żydów (WJC) w RFN. Wynika z niego, że antysemickie postawy są tam coraz powszechniejsze.

Jak podaje monachijski dziennik, aż 27 proc. wszystkich Niemców i 18 proc. sklasyfikowanych jako "elita" intelektualna i finansowa żywi antysemickie resentymenty. Co niepokojące, co czwarty ankietowany jest zdania, że Holokaust może się w Niemczech powtórzyć.

41 proc. badanych Niemców ocenia, że Żydzi za dużo mówią o Holokauście. Jedynie 44 proc. ankietowanych jest zaniepokojona przemocą wobec żydowskich środowisk. 12 proc. ankietowanych jest zdania, że Żydzi są odpowiedzialni za większość wojen na świecie.

d4b1kkw

To, co najbardziej niepokoi - zauważa "Sueddeutsche Zeitung" - to wyniki badań w grupie osób z wyższym wykształceniem i dochodach powyżej 100 tys. euro rocznie. Przez autorów raportu są sklasyfikowani jako "elita".

Prawie 30 proc. z nich twierdzi, że Żydzi mają za dużo władzy w gospodarce, a 26 proc. uważa, że ich wpływy w polityce światowej są zbyt silne. Zarzuty te należą do klasycznych argumentów antysemitów.

Źródło: "Sueddeutsche Zeitung"

d4b1kkw

Podziel się opinią

Share
d4b1kkw
d4b1kkw
Więcej tematów