Trwa ładowanie...

Niepokojący sondaż. Co czwarty Niemiec uważa, że Holokaust może się powtórzyć

Niepokojące wyniki sondażu przeprowadzonego przez Światowy Kongres Żydów. Aż co czwarty Niemiec uważa, że Holokaust może się w ich kraju powtórzyć.
Niepokojący sondaż. Co czwarty Niemiec uważa, że Holokaust może się powtórzyćŹródło: East News, fot: MENAHEM KAHANa
d34u5an
d34u5an

Czwartkowy "Sueddeutsche Zeitung" opisuje raport Światowego Kongresu Żydów (WJC) w RFN. Wynika z niego, że antysemickie postawy są tam coraz powszechniejsze.

Jak podaje monachijski dziennik, aż 27 proc. wszystkich Niemców i 18 proc. sklasyfikowanych jako "elita" intelektualna i finansowa żywi antysemickie resentymenty. Co niepokojące, co czwarty ankietowany jest zdania, że Holokaust może się w Niemczech powtórzyć.

41 proc. badanych Niemców ocenia, że Żydzi za dużo mówią o Holokauście. Jedynie 44 proc. ankietowanych jest zaniepokojona przemocą wobec żydowskich środowisk. 12 proc. ankietowanych jest zdania, że Żydzi są odpowiedzialni za większość wojen na świecie.

To, co najbardziej niepokoi - zauważa "Sueddeutsche Zeitung" - to wyniki badań w grupie osób z wyższym wykształceniem i dochodach powyżej 100 tys. euro rocznie. Przez autorów raportu są sklasyfikowani jako "elita".

Prawie 30 proc. z nich twierdzi, że Żydzi mają za dużo władzy w gospodarce, a 26 proc. uważa, że ich wpływy w polityce światowej są zbyt silne. Zarzuty te należą do klasycznych argumentów antysemitów.

Źródło: "Sueddeutsche Zeitung"

d34u5an
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34u5an
Więcej tematów