Trwa ładowanie...
d2f2esn

Niemcy: policja zatrzymała 21-latka. Miał przygotowywać zamach w Wiedniu

W Niemczech zatrzymano młodego mężczyznę, podejrzewanego o przygotowywanie zamachu w Wiedniu. Mężczyzna trafił już do aresztu śledczego - podała w niedzielę telewizja publiczna ARD. Prawdopodobnie jest on wspólnikiem dżihadysty zatrzymanego wcześniej w stolicy Austrii.
Share
Niemcy: policja zatrzymała 21-latka. Miał przygotowywać zamach w Wiedniu
Źródło: PAP/EPA
d2f2esn

Mężczyzna został zatrzymany w sobotę późnym wieczorem w Neuss (Nadrenia Północna-Westfalia). Funkcjonariusze jednostki antyterrorystycznej weszli do mieszkania podejrzanego, zatrzymując go oraz przebywającą razem z nim kobietę. W ciągu dnia sędzia wydał nakaz aresztowania mężczyzny; kobieta została zwolniona.

Według relacji niemieckich mediów 21-latek przygotowywał wspólnie z aresztowanym w Wiedniu w piątek wieczorem Lorenzem K. zamachy na policjantów i żołnierzy Bundeswehry. W jego mieszkaniu miały być przeprowadzane eksperymenty z substancjami wykorzystywanymi do budowy bomb.

"Bild" twierdzi, że w mieszkaniu nie znaleziono broni ani materiałów wybuchowych. Policja zarekwirowała komputer wraz z nośnikami danych.

d2f2esn

Prokurator z Duesseldorfu powiedział "Bildowi", że podejrzany z Wiednia nocował u 21-latka w Neuss.

Pochodzący z Albanii obywatel Austrii miał złożyć przysięgę na wierność Państwu Islamskiemu (IS). Policja podejrzewa, że planował zamach na wiedeńskie metro.

Agencja dpa pisze, że do zatrzymania w Neuss doszło dzięki informacjom przekazanym przez austriacką policję. Jeżeli informacje o terrorystycznym podłożu działalności podejrzanego potwierdzą się, sprawę przejmie prokurator generalny Niemiec.

d2f2esn

Podziel się opinią

Share
d2f2esn
d2f2esn
Więcej tematów