Trwa ładowanie...
di9537q

Niemcy: nowa ustawa ułatwi kontrolę neofaszystów

W Niemczech przygotowano projekt ustawy, która ułatwi podsłuchiwanie rozmów działaczy neofaszystowskich i kontrolę ich korespondencji. Pozwoli to szybciej wykrywać przestępcze zamiary prawicowych ekstremistów, a zebrane za pomocą podsłuchów materiały mogą posłużyć jako dowody w procesie delegalizowania oficjalnie działających takich grup i partii.

di9537q

Przyszła ustawa zliberalizuje zasady zakładania podsłuchu telefonicznego. Agenci Urzędu Ochrony Konstytucji będą też mogli otwierać listy neonazistów.

Według obecnych przepisów, warunkiem ustanowienia tzw. indywidualnej kontroli obywatela jest podejrzenie, że należy on do co najmniej trzyosobowej grupy, która zagraża bezpieczeństwu państwa. W myśl nowych przepisów wystarczy, że za groźną uzna się tylko jedną osobę.

Zwolennicy większych uprawnień dla tajnych służb wskazują, że część neofaszystowskich grup działa konspiracyjnie. Policji nie udało się dotąd schwytać ani jednego członka organizacji "Narodowy Ruch", która w Brandenburgii dokonała już kilku zamachów na lewicowych działaczy. (aka)

di9537q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di9537q
Więcej tematów