Trwa ładowanie...
22-02-2009 19:10

Niemcy nie otworzą szybciej rynku pracy - Polska poczeka

Niemcy nie mają planów przyspieszenia otwarcia swojego rynku pracy dla mieszkańców krajów przyjętych w 2004 r. do Unii. Kryzys finansowy nie zmienił tego nastawienia - powiedział gazecie "Bild" niemiecki minister pracy Olaf Scholz.

Niemcy nie otworzą szybciej rynku pracy - Polska poczekaŹródło: PAP/EPA
d3myra5
d3myra5

Scholz mówił, że światowy kryzys jest zagrożeniem dla miejsc pracy nie tylko w Niemczech, ale na całym świecie. Podkreślał, że nie czas teraz na otwieranie rynku pracy dla pracowników ze wschodu.

Stanowisko Berlina stoi w sprzeczności z priorytetami czeskiej prezydencji UE. Praga chce bowiem doprowadzić do jak największej liberalizacji wewnętrznego rynku pracy we Wspólnocie.

Niemcy, podobnie jak Austria, Belgia i Dania w dalszym ciągu utrzymują ograniczenia dla pracowników z 12 krajów, które przystąpiły do Unii w 2004 roku i później. Restrykcje te dotyczą również pracowników z Polski. Ostateczny termin zniesienia restrykcji dla nowych członków Unii to 2011 rok. W Niemczech w styczniu pracy nie miało 3,5 miliona obywateli.

d3myra5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3myra5
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj