Trwa ładowanie...

Niemcy na wakacjach. Nacje, które najbardziej im przeszkadzają w odpoczynku

Niemieckie biuro podróży zapytało swoich rodaków, które nacje najbardziej przeszkadzają im na wakacjach. Okazuje się, że nasi sąsiedzi w podróży najbardziej nie lubią Rosjan, Brytyjczyków i Polaków. Wyjaśnili, co wpłynęło na ich negatywną ocenę.

Niemcy na wakacjach. Nacje, które najbardziej im przeszkadzają w odpoczynkuŹródło: Shutterstock.com
dwb1d00
dwb1d00

Ankietę przeprowadziły biuro podróży Ab-in-den-Urlaub oraz firma Keyfacts Onlineforschung. Niemieckim turystom zadano pytanie: z mieszkańcami jakich krajów najgorzej im się spędza wakacje. Wskazać mogli podróżnych z 12 państw: Rosji, Wielkiej Brytanii, Polski, Holandii, Stanów Zjednoczonych, Chin, Francji, Włoch, Japonii, Austrii, Szwajcarii i z Niemiec.

Okazało się, że turyści, którzy najbardziej drażnią Niemców na wakacjach pochodzą z Rosji (ok. 40 proc. odpowiedzi). Na drugim miejscu znajdują się Brytyjczycy (ok. 25 proc.), a na trzeciej pozycji są Polacy.

dwb1d00

Z głośnym zachowaniem najczęściej kojarzy się Rosjan (ok. 60 proc. odpowiedzi), Włochów (ok. 59 proc.) oraz Amerykanów (52 proc.). Natomiast Polacy i Rosjanie krytykowani są za brak umiaru w piciu alkoholu. Amerykanie i Włosi w opinii Niemieckich turystów mają złe maniery przy stole oraz są uważani za mało sympatycznych.

Za najmniej sympatycznych Niemcy uważają Francuzów, Austriaków i Szwajcarów. Co ciekawe, niemieccy turyści krytyczni są również sami wobec siebie. W swoich rodakach najbardziej przeszkadza im to, że mają głośny sposób bycia, nie potrafią zachować się przy stole oraz wywyższają się ponad inne nacje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wycieczki są w tym roku droższe

dwb1d00
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwb1d00
Więcej tematów