Trwa ładowanie...
d1mesty
niemcy
14-04-2003 11:20

Niemcy: Grundig ogłosił niewypłacalność

Znany niemiecki koncern elektroniczny Grundig AG złożył w poniedziałek wniosek o ogłoszenie niewypłacalności.

Share
d1mesty

Posunięcie to było oczekiwane co najmniej od tygodnia, kiedy to wraz z wycofaniem się tureckiego producenta elektronicznego Beko ostatni potencjalny inwestor zrezygnował z ratowania niemieckiej firmy.

W 2001 r. Grundig zanotował straty w wysokości 150 mln euro. Sprowadzony w tymże roku menedżer Hans-Peter Kohlkammer, który miał uzdrowić sytuację firmy, nie był w stanie zapanować nad niepomyślnym biegiem wydarzeń. Po odejściu w ostatnim czasie dwóch inwestorów, tajwańskiego koncernu Sampo i tureckiego Beko, w ubiegły wtorek nowym szefem zarządu został Eberhard Braun.

Braun uchodzi za doświadczonego zarządcę firm w stanie niewypłacalności. Wcześniej zlikwidował niewypłacalność producenta samolotów Fairchild Dornier oraz niemieckiego koncernu FlowTex. Eksperci spodziewają się, że nowy szef zarządu będzie dążył do ogłoszenia dla Grundiga niewypłacalności z klauzulą odpowiedzialności własnej, dającą zadłużonej firmie większe możliwości działań sanacyjnych, zwłaszcza dotyczących restrukturyzacji.(aka)

d1mesty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mesty
d1mesty
Więcej tematów