Trwa ładowanie...

Niedźwiedź w parku w Pieninach. Ostrzeżenie dla turystów

Na terenie Pienińskiego Parku Narodowego przebywa niedźwiedź - ostrzegają przyrodnicy. "Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności" - apeluje do turystów dyrekcja i strażnicy z parku.

Niedźwiedź w parku w Pieninach. Ostrzeżenie dla turystówNiedźwiedź w parku w Pieninach. Ostrzeżenie dla turystówŹródło: Getty Images, fot: Arterra, Universal Images Group
d435vqh
d435vqh

"Prosimy o niezbaczanie z wyznaczonych szlaków turystycznych" - głosi komunikat skierowany do turystów, którzy wybierają się do Pienińskiego Parku Narodowego. Przyrodnicy proszą o szczególną ostrożność i przestrzegają przed zbliżaniem się do niedźwiedzia, jeśli dojdzie do takiego spotkania.

Strażnicy z PPN wyjaśniają, że w razie napotkania zwierzęcia "należy zachować spokój i starać się oddalić w przeciwnym kierunku".

Zobacz też: Podwyżki dla polityków. Rzecznik rządu Piotr Mueller: kiedyś trzeba będzie wrócić do tematu

"W przypadku zaobserwowania niedźwiedzia lub jego tropów prosimy o przekazanie informacji do dyrekcji" - proszą też przyrodnicy Parku. Niedźwiedzie należą do zwierząt, które rzadko udaje się podejrzeć leśnikom.

d435vqh

Niedźwiedź w parku. Jak się zachować?

"Przebywając w gęstym lesie bądź czujny, a w górach poruszaj się tylko po wyznaczonych ścieżkach. Jeśli jesteś zmuszony zboczyć ze szlaku, hałasuj. Zwłaszcza, gdy widoczność jest ograniczona - na przykład podczas mgły. Spraw, by zwierzę usłyszało cię zawczasu i mogło zejść z twojej drogi. Możesz gwizdać, rozmawiać lub śpiewać - zrób wszystko, by go nie zaskoczyć" - ostrzega Instytut Ochrony Przyrody PAN.

Przypomnijmy, pod koniec wakacji niedźwiedzie udało się nagrać leśnikom z Nadleśnictwa Baligród. Tym razem udało się zarejestrować rzadkie ujęcia tych zwierząt w trakcie posiłku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d435vqh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d435vqh
Więcej tematów