Trwa ładowanie...

Niechlubny rekord na "zakręcie idiotów". Setny pojazd wjechał w barierki

Obok 100 lat niepodległości, 11 listopada w Polsce miał miejsce inny, mniej poważny, ale równie okrągły, jubileusz. Na tzw. zakręcie idiotów drogi S1 w okolicach Bielska-Białej rozbił się setny kierowca. Tym samym pechowiec został laureatem konkursu, zorganizowanego przez portal Bielskie Drogi.
Share
"Jubileuszowy" pojazd rozbił się 11 listopada
"Jubileuszowy" pojazd rozbił się 11 listopadaŹródło: Forum
d38xahr

Kierujący oplem astrą mieszkaniec Będzina jechał w kierunku Żywca. Tam 11 listopada po godz. 12 wpadł w barierki, które staranować potrafi nawet kilkunastu kierowców dziennie. - Słyszałem coś o tym zakręcie, ale nie wiedziałem, gdzie on jest - mówił w rozmowie z portalem.

Nagrodą w osobliwym konkursie były ramki na tablice rejestracyjne. Kierowca wykazał się dystansem i przyjął upominek.

Sławetny "zakręt idiotów" znajduje się w Bielsku-Białej na wysokości Hałcnowa, przed węzłem w Lipniku w kierunku na Cieszyn. Jest on szczególnie niebezpieczny, gdyż najpierw kierowcy widzą znak ograniczenia prędkości do 60 km/h, a chwilę później wjeżdżają na drogę, która skręca pod kątem 90 st. Wielu kierowców, którzy nie znają tej trasy, bądź nie zastosują się do ograniczenia, ląduje na odgradzających szosę barierkach.

d38xahr

Zobacz także: Robert Winnicki ostro o organizacji marszu przez PiS. "Ocknął się, że mają zasadzone kwiatki"

O konieczności poprawienia bezpieczeństwa na tym zakręcie mówi się od kilku lat. Najlepszym wyjściem z sytuacji byłaby przebudowa tego odcinka, jednak zmiana trasy jest niemożliwa. Obecnie istniejący układ drogowy jest układem tymczasowym do momentu wybudowania drogi ekspresowej S1 od węzła Kosztowy II w Mysłowicach do węzła Suchy Potok w Bielsku-Białej. Z chwilą wybudowania nowego układu drogowego łuk stanie się elementem nowego węzła drogowego, łączącego drogę S1 oraz S52 – jedną z jego łącznic.

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38xahr

Podziel się opinią

Share
d38xahr
d38xahr
Więcej tematów