Trwa ładowanie...
d2h6d48

Nie żyje prof. Jerzy Vetulani. Miał 81 lat

Zmarł Jerzy Vetulani, wybitny biochemik, neurobiolog i psychofarmakolog. Informację o jego śmierci potwierdził Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Na początku marca naukowiec został potrącony przez samochód.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie żyje prof. Jerzy Vetulani. Miał 81 lat
(PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d2h6d48

Profesor zmagał się z urazami po potrąceniu przez samochód. Incydent miał miejsce 2 marca, gdy naukowiec wracał piechotą z Instytutu Farmakologii PAN.

- Został potrącony, idąc swoją ulubioną trasą, którą regularnie pokonuje od kilkudziesięciu lat - ulicą Zielony Most do pętli tramwajowej w Bronowicach - relacjonowała tamto zdarzenie rodzina profesora.

Vetulani był wybitnym polskim naukowcem, członkiem Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności. W jego dorobku naukowym znajduje się również honorowe członkostwo Indian Academy of Neuroscience, tytuł doktora honoris causa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Medycznego w Łodzie. Jerzy Vetulani był także wiceprzewodniczącym Rady Naukowej Instytutu Farmakologii PAN oraz profesorem Małopolskiej Szkoły Wyższej im. J. Dietla w Krakowie.

Vetualni jest też autorem kilkuset prac naukowych o międzynarodowym zasięgu. Był zwolennikiem legalizacji marihuany i zakończenia tzw. wojny z narkotykami. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

d2h6d48

Podziel się opinią

Share
d2h6d48
d2h6d48
Więcej tematów