Trwa ładowanie...
d1un5rs

Nie żyje Kofi Annan. Jednej wojny zakończyć mu się nie udało

Zmarł Kofi Annan, laureat Pokojowej Nagrody Nobla i były Sekretarz Generalny ONZ. Miał 80 lat. Dyplomata odszedł po krótkiej chorobie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kofi Annan wielokrotnie rozmawiał o pokoju z papieżem Janem Pawłem II
Kofi Annan wielokrotnie rozmawiał o pokoju z papieżem Janem Pawłem II (PAP/EPA)
d1un5rs

Informacje o odejściu Kofiego Annana na Twitterze opublikowała jego rodzina i fundacja jego imienia. Dyplomata zmarł 18 sierpnia po krótkiej chorobie. U jego boku była żona Nane i troje dzieci.

Kofi Annan urodził się w Ghanie. Praktycznie całe życie zawodowe poświęcił Organizacji Narodów Zjednoczonych, na której czele stanął w 1997 r. Był także jednym z twórców porozumienia pokojowego z Dayton, które doprowadziło do zakończenia wojny w byłej Jugosławii. W 2012 r. był specjalnym wysłannikiem ONZ ds. Syrii, jednak tej wojny nie udało mu się zakończyć. Rok wcześniej został wyróżniony Pokojową Nagrodą Nobla.

PAP/EPA
Podziel się

Autorzy informacji o odejściu wybitnego męża stanu podkreślają, że całe życie zabiegał o pokój, trwały rozwój, prawa człowieka i praworządność.

d1un5rs

Najlepszym w ostatnich dziesięcioleciach Sekretarzem Generalnym ONZ nazwał Kofiego Annana Wojciech Wilk, prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej i wieloletni pracownik ONZ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1un5rs

Podziel się opinią

Share

d1un5rs

d1un5rs
Więcej tematów