Trwa ładowanie...

Nie żyje Kofi Annan. Jednej wojny zakończyć mu się nie udało

Zmarł Kofi Annan, laureat Pokojowej Nagrody Nobla i były Sekretarz Generalny ONZ. Miał 80 lat. Dyplomata odszedł po krótkiej chorobie.

Share
Nie żyje Kofi Annan. Jednej wojny zakończyć mu się nie udało
Źródło: PAP/EPA
d4l2wst

Informacje o odejściu Kofiego Annana na Twitterze opublikowała jego rodzina i fundacja jego imienia. Dyplomata zmarł 18 sierpnia po krótkiej chorobie. U jego boku była żona Nane i troje dzieci.

Kofi Annan urodził się w Ghanie. Praktycznie całe życie zawodowe poświęcił Organizacji Narodów Zjednoczonych, na której czele stanął w 1997 r. Był także jednym z twórców porozumienia pokojowego z Dayton, które doprowadziło do zakończenia wojny w byłej Jugosławii. W 2012 r. był specjalnym wysłannikiem ONZ ds. Syrii, jednak tej wojny nie udało mu się zakończyć. Rok wcześniej został wyróżniony Pokojową Nagrodą Nobla.

PAP/EPA
Źródło: PAP/EPA

Autorzy informacji o odejściu wybitnego męża stanu podkreślają, że całe życie zabiegał o pokój, trwały rozwój, prawa człowieka i praworządność.

d4l2wst

Najlepszym w ostatnich dziesięcioleciach Sekretarzem Generalnym ONZ nazwał Kofiego Annana Wojciech Wilk, prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej i wieloletni pracownik ONZ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4l2wst

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l2wst
d4l2wst
Więcej tematów