Trwa ładowanie...

"Nie współczuję ofiarom strzelaniny w Las Vegas". Wiceprezes CBS zwolniona w trybie pilnym

To najkrwawsza tragedia w najnowszej historii USA. Nie żyje 59 osób, a 527 jest rannych. Z całego świata płyną głosy współczucia. Ale nie wszyscy mają na tyle instynktu zachowawczego, by milczeć w obliczu tragedii. Hayley Geftman-Gold, wiceprezes CBS, postanowiła podzielić się swoimi uwagami na temat ofiar. Jej słowa wywołały oburzenie, ale firma zareagowała natychmiast.

Share
"Nie współczuję ofiarom strzelaniny w Las Vegas". Wiceprezes CBS zwolniona w trybie pilnymŹródło: Twitter, fot: fox news
d34e2o5

Z USA płyną kolejne doniesienia dotyczące masakry w Las Vegas. W domu sprawcy znaleziono broń palną, materiały wybuchowe i amunicję. Zmienił się również bilans ofiar śmiertelnych strzelaniny. Wiadomo już, że nie żyje 59 osób.

Wśród nich są między innymi cheerleaderka, student, policjantka, ojciec dwójki dzieci oraz przyszła babcia. Ich bliscy opowiadają światu, kim byli ci, których stracili.

d34e2o5

Nie wszyscy jednak współczują ofiarom i rodzinom. Wiceprezes CBS Hayley Geftman-Gold postanowiła podzielić się swoimi przemyśleniami na Facebooku.

"Fani muzyki country często są Republikanami i zwolennikami noszenia broni"

Szybko się jednak zreflektowała i usunęła wpis. W internecie jednak nic nie ginie, a jej słowa wyłapał "The Daily Caller".

Geftman-Gold napisała, że "nie współczuje ofiarom, bo fani muzyki country często są Republikanami i zwolennikami noszenia broni".

CBS zareagowało natychmiast i wydało oświadczenie. "Osoba, która była z nami przez około rok, naruszyła standardy naszej firmy i nie jest już pracownikiem CBS. Jej poglądy wyrażone w mediach społecznościowych są nie do przyjęcia. Nasze serca są z ofiarami i ich rodzinami" - czytamy w dokumencie.

Sama Geftman-Gold, która była jednym z głównych prawników firmy, również przyznała się do błędu i przeprosiła opinię publiczną za swoje komentarze.

"Moje haniebne komentarze nie odzwierciedlają przekonań mojego byłego pracodawcy, kolegów, rodziny, i przyjaciół. Nie odzwierciedlają też moich prawdziwych przekonań - ta bezsensowna przemoc zasługuje na najgłębszą empatię. Rozumiem i akceptuję wszystkie konsekwencje, jakie wyrządziły moje słowa" - powiedziała.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d34e2o5

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34e2o5
d34e2o5
Więcej tematów