Trwa ładowanie...

Nie tylko gaz i prąd. Drożeją ceny biletów pociągowych

Od 13 stycznia 2022 roku zapłacimy więcej za bilety PKP Intercity. Spółka przekazała, że dostosowała ceny do aktualnej sytuacji na rynku. Jest to pierwsza zmiana od 2014 roku.

Share
Droższe bilety pociągowe. PKP Intercity wydało komunikat Droższe bilety pociągowe. PKP Intercity wydało komunikat Źródło: East News, fot: MAREK BAZAK
d4d7m6o

PKP Intercity przekazało w komunikacie, że dostosowuje ceny biletów do aktualnej sytuacji na rynku. Mowa m.in. o rosnących cenach za energię trakcyjną, czy modernizację taboru.

"Obecna aktualizacja to pierwsza systemowa zmiana cen biletów PKP Intercity od lat 2013-2014. Zmodyfikowany cennik zacznie obowiązywać od 13 stycznia 2022 roku" - dodała spółka.

Zobacz też: Plany Putina. Sikorski: toczy się ciekawa gra wywiadowcza

PKP Intercity o podwyżkach. Za bilety zapłacimy więcej

Spółka przekazała, że koszty związane z remontem taboru wzrosły o ponad 140 proc. Natomiast za cenę energii trakcyjnej trzeba zapłacić około 65 proc. więcej.

d4d7m6o

"W ostatnich latach ceny biletów aktualizowali przewoźnicy regionalni. Doprowadziło to do sytuacji, w której bilety na pociągi dalekobieżne (w niektórych relacjach) były tańsze od biletów na połączenia przewoźników regionalnych operujących na tych samych trasach, którzy mieli dłuższe czasy przejazdu. Konieczne było zatem urealnienie cennika oraz dostosowanie go do sytuacji rynkowej" - poinformowało PKP Intercity.

Bilety na pociągi Express Intercity Premium - mowa o połączeniach, które obsługiwane są przez Pendolino, zdrożeją o 19 zł. Po 13 stycznia za te bilety zapłacimy 169 zł.

Natomiast za bilety na pociągi Express InterCity trzeba będzie zapłacić 149 zł. Dotychczas kosztowały one 139 zł. O 9 zł więcej zapłacimy również za bilety na najtańsze pociągi, czyli IC i TLK.

Jednak spółka wprowadza większe promocje na bilety. Wcześniej wynosiły one 10, 20 i 30 proc. Po 13 stycznia możemy się spodziewać zwiększenia do 15, 30 i 45 proc.

d4d7m6o

Źródło: PKP Intercity

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4d7m6o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d7m6o
d4d7m6o
Więcej tematów