Trwa ładowanie...
d6kcwkx

Nie odholują już samochodu z warszawskiej Starówki?

Odholowywanie źle zaparkowanych samochodów na warszawskiej Starówce może być niezgodne z prawem z powodu nieprawidłowej kombinacji znaków drogowych. Może to zaowocować skargami i wnioskami o zwrot wraz z odsetkami nienależnie pobranych opłat za holowanie auta.

d6kcwkx
d6kcwkx

Problem zauważyli i nagłośnili strażnicy miejscy zrzeszeni w Solidarności 80, najmniejszym związku zawodowym działającym na terenie Warszawy. Wysłali oni nawet pismo do wojewody, w którym domagają się interwencji w tej sprawie.

Zdaniem związkowców ostrzeżenie przed odholowaniem (znak T-24) może się łączyć ze znakami zakazującymi postoju (znak B-35) lub zatrzymywania się (znak B-39). Nie jest jednak dopuszczalne, aby obowiązywał w całej strefie ograniczonego postoju. A tak właśnie jest od 1 lutego na warszawskiej Starówce i w części Nowego Miasta. Parkowanie w tej strefie jest możliwe jedynie przez 30 minut w godzinach 6.30-11, natomiast poza tym czasem auto można zaparkować tylko na trzy minuty.

Problem stanowi odholowywanie źle zaparkowanych samochodów, które może być niezgodne z prawem. Straż miejska w zeszłym miesiącu odholowała ze Starówki 19 pojazdów. 17 kolejnych było już niemal w drodze, jednak ich właściciele na miejscu rozliczyli się za wezwanie holownika. Teraz mogą domagać się zwrotu pieniędzy wraz z odsetkami.

Tego problemu nie dostrzegają warszawscy urzędnicy i powołują się na opinię Ministerstwa Infrastruktury. Mówi ona jednoznacznie, że takie połączenie znaków jest zgodne z prawem. - Nie ma żadnego problemu z tą kombinacją - potwierdza Monika Niżniak, rzecznik stołecznej straży miejskiej. - Wszystko jest zgodne z prawem, mamy ekspertyzy, które jednoznacznie potwierdzają naszą wersję - mówi pani rzecznik. - Poza tym nie pozwolilibyśmy sobie na działanie niezgodne z prawem - dodaje.

d6kcwkx

Mimo tego zamieszania ze znakami dla kierowców nic się zmienia: wciąż nie można wjeżdżać na teren Starego i Nowego Miasta bez specjalnego pozwolenia ani tym bardziej tam parkować. Ostatnio strażnicy miejscy sumiennie wystawiają mandaty za złamanie przepisów: tylko w lutym wystawili aż 632 mandaty. Każdy z nich opiewał na kwotę 500 zł.

Przeczytaj więcej na stronie internetowej "Polski Metropolii Warszawskiej"

d6kcwkx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6kcwkx
Więcej tematów