Trwa ładowanie...
d4ho0mm
d4ho0mm
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nie jesteśmy przygotowani na lawinę nowych oszustw

Generalnie władza publiczna nie jest dobrze przygotowana na lawinę nowych oszustw, bo nie ma wypracowanego systemu spójnych działań. Nieuczciwe firmy umiejętnie to wykorzystują - mówi "Gazecie Wyborczej" Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4ho0mm

Bardzo dobrze oceniam rzeczników ochrony praw konsumentów, choć ich działalność jest jeszcze za mało znana. Z kolei skargi na nieuczciwych sprzedawców są często przez policję i prokuraturę traktowane jako mało ważne - mówi.

Jak ocenia, problemem są przepoczwarzające się oszukańcze spółki, zmieniające nazwy i adresy. Być może w policji powinien powstać speczespół, który monitorowałby takie firmy - dodaje Lipowicz.

d4ho0mm

Podziel się opinią

Share

d4ho0mm

d4ho0mm
Więcej tematów