Trwa ładowanie...
d4entj1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nie będzie "pani premiery" Ewy Kopacz

Jeśli pani Kopacz nie będzie chciała być premierką, tylko panią premier, to musimy to zaakceptować - powiedziała w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" językoznawczyni dr hab. Katarzyna Kłosińska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie będzie "pani premiery" Ewy Kopacz
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d4entj1

Dodała, że sama woli pani premier, ale absolutnie nie premiera. Jej zdaniem oficjalnie powinno się mówić pani premier, tak jak pani minister czy pani prezydent. Bo rzeczowniki premier, minister, prezydent są rodzaju męskiego i żeńskiego. Czyli ten premier, jako rzeczownik męski i ta premier, jako rzeczownik żeński.

Uważa ona także, że słowo ministra jest błędem.

d4entj1

Podziel się opinią

Share

d4entj1

d4entj1
Więcej tematów