Trwa ładowanie...
d217wcd

"New York Post" zaatakowany przez hakerów

Aplikacja mobilna "New York Post" została w sobotę zaatakowana przez hakerów. W wyniku ataku program rozsyłał swoim użytkownikom powiadomienia i alerty uderzające w prezydenta USA Donalda Trumpa. Jeden jeden z nich parafrazował nazistowskie zawołane i brzmiał: "Heil prezydent Donald Trump".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Trump
Donald Trump (PAP, Fot: Olivier Douliery / POOL)
d217wcd

- Otwórz serce na tych, których nie rozumiesz i posłuchaj tych, których się boisz i na których patrzysz - to treść jednego z wielu alertów, które hakerzy rozesłali do użytkowników serwisu NYP. Wśród powiadomień pojawiły się także fragment piosenki zespołu Nirvana pt."Come As You Are".

Wcześniej alerty uprzedziła seria nieprzychylnych wobec Donalda Trumpa powiadomienień, wśród których pojawiło się jedno na wzór nazistowskiego załowania: "Heil prezydent Donald Trump".

Amerykański dziennik szybko zareagował na cyberatak i w sobotę wieczorem czasu lokalnego przeprosił za zamieszanie.

- Nasz system powiadamiania został wieczorem przejęty. Pracujemy nad rozwiązaniem tej kwestii. Proszę przyjąć nasze przeprosiny - napisano..

Wspomniane wyjaśnienie mówiące o ataku hakerskim wydaje się o tyle prawdziwie, że właścicielem "New York Post" jest Rupert Murdoch, który uważany jest za osobę przychylną Donaldowi Trumpowi.

Źródło: Reuters, RMF FM, Twitter

d217wcd

Podziel się opinią

Share

d217wcd

d217wcd
Więcej tematów