Trwa ładowanie...
d1628wg

Nauczyciele w Teksasie dali dyplom 13-latce jako "kandydatce na terrorystkę"

Nauczyciele w Teksasie popisali się kiepskim poczuciem humoru: dali dyplom 13-latce jako tej, która "najprawdopodobniej zostanie terrorystką". Do żenującej sytuacji doszło dzień po zamachu w Manchesterze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mieszkańcy Manchesteru upamiętnili ofiary zamachu
Mieszkańcy Manchesteru upamiętnili ofiary zamachu (PAP, Fot: Nigel Roddis)
d1628wg

Lizeth Villanueva ma ciemniejszą karnację i salwadorskie korzenie. Uczennica Anthony Aguirre Junior High w Channelview, niepodal Teksasu, która nigdy nie miała problemów z nauką i zachowaniem, padła ofiarą nieudanego żartu nauczycieli na koniec roku szkolnego.

Dyplom "prawdopodobnej kandydatki na terrororystkę" dostała od wychowawczyni, troje innych nauczycieli bardzo to rozbawiło. W rozmowie z dziennikarką "Washington Post" dziewczynka nie kryła rozczarowania, tym bardziej, że żart miał miejsce - co nie umknęło uwadze Lizeth - dzień po tragicznym zamachu po koncercie Ariany Grande w Manchesterze.

Zobacz też: Zamach w Manchesterze

- Terroryzm to nie jest temat do żartów - powiedziała rozżalona. - Bardzo się zdenerwowałam, kiedy zobaczyłam ten dyplom - dodała matka Lizeth, Ena Hernandez.

d1628wg

Inne dzieci również otrzymały dyplomy o rzekomo dowcipnej treści, np. za bycie najbardziej płaczliwym dzieckiem. Jeden chłopiec dostała dyplom za to, że "najprawdopodobniej zostanie bezdomnym".

Dyrektor szkoły osobiście przeprosił 13-latkę, ale Lizeth nie chce już tam wracać.

W maju 2015 r. doszło do strzelaniny przed budynkiem wystawowym w miejscowości Garland w stanie Teksas, w którym zorganizowano konkursową wystawę karykatur proroka Mahometa. Zginęły dwie osoby. Za atakiem stało tzw. Państwo Islamskie.

d1628wg

Podziel się opinią

Share
d1628wg
d1628wg
Więcej tematów