Trwa ładowanie...
d4a2y6s
szczyt

NATO-Rosja: szczyt pochłonie 12 mln euro

Planowany na początku przyszłego tygodnia w bazie wojskowej pod Rzymem inauguracyjny szczyt Rady NATO-Rosja ma kosztować co najmniej 12 milionów euro.

Share
d4a2y6s

W spotkaniu - komentowanym przede wszystkim jako spektakularne podkreślenie nowego, partnerskiego statusu Rosji w stosunkach z Sojuszem - weźmie udział około 3 400 delegatów z państw NATO i Rosji. W szczycie w położonej niedaleko Rzymu bazie lotniczej Practica di Mare uczestniczyć będzie także wielu dziennikarzy. Przygotowano dla nich około ośmiuset miejsc pracy, w tym - sto dla specjalnych ekip radia i telewizji. Wydzielono też cztery sale na konferencje prasowe.

Do spotkania przygotowują się także włoscy i zagraniczni antyglobaliści, którzy zapowiedzieli już zorganizowanie w tym czasie masowych wystąpień.

Porozumienie o powołaniu nowej Rady Rosja-NATO zostało ogłoszone 14 maja na konferencji Sojuszu w stolicy Islandii Reykjaviku. Ma być ono jednak formalnie podpisane dopiero na rzymskiej konferencji. Celem Rady ma być współpraca w walce terroryzmem, w kwestiach dotyczących broni masowego rażenia i rozwiązywania kryzysów. (aka)

d4a2y6s

Podziel się opinią

Share
d4a2y6s
d4a2y6s
Więcej tematów