Trwa ładowanie...
d3ubfi6
IAR

NATO: 1000 rosyjskich żołnierzy na Ukrainie

We wschodniej Ukrainie wciąż przebywa około tysiąca rosyjskich żołnierzy - podaje NATO. Według danych Sojuszu, przy granicy z Ukrainą stacjonuje około 20 tysięcy rosyjskich żołnierzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Punkt kontrolny prorosyjskich separatystów
Punkt kontrolny prorosyjskich separatystów (PAP/EPA, Fot: ROMAN PILIPEY)
d3ubfi6

Władze w Kijowie informują, że w ciągu ostatniej doby ukraińskie siły atakowano 20 razy. To dwa razy częściej niż w poprzednich dniach.

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Andrij Łysenko powiedział, że ostrzały trwają na terytorium obwodów ługańskiegp i donieckiego. Strat po stronie ukraińskiej nie było. Rosjanie nie naruszali minionej doby ukraińskiej granicy, ani przestrzeni powietrznej.

Rzecznik nie chciał potwierdzić informacji, którą podał wczoraj prezydent Petro Poroszenko, powołując się na dane wywiadu, że 70% rosyjskich wojsk opuściło już terytorium Ukrainy. Andrij Łysenko powiedział jedynie o małej grupie, która wyjechała i składała się z ponad 10 samochodów z żołnierzami oraz dwóch cystern paliwowych.

Ogólnie separatyści i armia rosyjska wykorzystują obowiązujące od piątku zawieszenie broni do przegrupowania i umocnienia swoich pozycji. Podobne działania prowadzą także Ukraińcy.

d3ubfi6

Podziel się opinią

Share

d3ubfi6

d3ubfi6
Więcej tematów