Trwa ładowanie...
d464g32

Największa wystawa budowli z klocków LEGO pojawi się w Gliwicach

Już 6 września w galerii Europa Centralna zjawi się największa w Polsce, a być może i na świecie wystawa budowli z klocków LEGO. Każdy z nas będzie mógł powrócić do krainy dzieciństwa, pełnej niesamowitych układanek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Największa wystawa budowli z klocków LEGO pojawi się w Gliwicach
(Materiały prasowe)
d464g32

Na powierzchni ponad 1000 metrów kwadratowych pojawi się prawie 100 makiet z najwspanialszymi budowlami znanymi ludzkości. Modele będą o tyle niezwykłe, że będą zrobione… z klocków LEGO.

- W domu nie bylibyśmy w stanie stworzyć takich budowli, czy to z powodu ilości klocków, czy przestrzeni, którą zajmują – mówi w rozmowie z WP.PL Rafał Szymański, menedżer projektu. – Wśród eksponatów znajdą się najbardziej znane i niesamowite budowle, a także postaci w filmów. Kilka przykładów? Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy w Warszawie, ale też Opera w Sydney, Empire State Building czy Biały Dom – zachęca.

Jednak największą gratką będzie premierowy pokaz rekonstrukcji Titanica. Model zbudowany jest w skali 1:25 i jest to największa figura tego statku na całym świecie. Titanic ma 11 metrów długości, w górę sięga 3 metrów. Do jego budowy użyto aż pół miliona klocków.

d464g32

- Wystawa ma charakter edukacyjny, bo modele niemalże idealnie odtwarzają rzeczywiste budowle. Można znacznie poszerzyć swoją wiedzę na temat historii, architektury i geografii. Ponadto klocki pobudzają wyobraźnie u dzieci, rozwijają kreatywność. A i dorośli znajdą tu wiele dla siebie – mówi Szymański.

Wystawę w Gliwicach będzie można zwiedzać do 19 października, potem wyruszy dalej – do Poznania, Warszawy i Trójmiasta.

d464g32

Podziel się opinią

Share

d464g32

d464g32
Więcej tematów