Trwa ładowanie...
d3j84u0

Najszczęśliwsi jesteśmy dopiero po 70-tce.

Najszczęśliwszy okres życia zaczyna się po siedemdziesiątce - wynika z sondażu, przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii, o którym pisze w niedzielę tygodnik The Observer.

d3j84u0
d3j84u0

Wprawdzie większość (brytyjskich) emerytów ma problemy ze zdrowiem, ale za to mają dużo wolnego czasu, nie przeżywają stresu i przeważnie nie martwi się o pieniądze. Dlatego życie sprawia im tyle radości, jak nigdy dotąd - uważa, cytowany przez tygodnik Johnatan Scales z Instytutu Badań Społecznych i Gospodarczych Uniwersytetu w Essex.

W sondażu uczestniczyło ok. 9.000 Brytyjczyków.

Wg badań, pierwszy punkt kulminacyjny życiowej radości osiąga się w wieku 15 lat. Później zadowolenie spada. Okres pomiędzy 30 a 50 rokiem życia to czas, w którym ludzie ponoszą największą odpowiedzialność - twierdzi Scales. Na ich życie cieniem kładą się sprawy materialne. Starzy ludzie nie mogą wprawdzie mieć większego standardu życiowego, ale gdy mają zapewnione jakie takie warunki życia, nie pozostaje im nic, o co musieliby się martwić.

Scales zastrzegł jednak, że fakt, iż badani emeryci uważali się za szczęśliwych, może mieć związek ze znaczącym wzrostem ogólnego dobrobytu podczas okresu całego ich życia.(aka)

Więcej:

w artykule w The Observer

d3j84u0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j84u0
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj