Trwa ładowanie...

Najnowszy sondaż. Polacy zabrali głos ws. protestu niepełnosprawnych

Większość Polaków (aż 54 proc.) pozytywnie ocenia fakt, że osoby niepełnosprawne i ich rodziny nie zamierzają przerwać protestu w Sejmie - wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Ariadna dla Wirtualnej Polski.

Najnowszy sondaż. Polacy zabrali głos ws. protestu niepełnosprawnychŹródło: PAP, fot: Adam Guz
d44gdpw
d44gdpw

Minister finansów Teresa Czerwińska i szefowa resortu rodziny Elżbieta Rafalska poinformowały o propozycji nałożenia nowego podatku dla najbogatszych - zarabiających ponad 87 tys. zł miesięcznie.

Miałby przynieść 1,15 mld zł rocznie i pomóc sfinansować pomoc społeczną dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

- Nie płaćcie tego podatku - komentują protestujący w Sejmie i podkreślają, że złożona przez PiS propozycja nie jest tym, czego oczekiwali.

- Pieniądze trafią do funduszy, organizacji, a nie do niepełnosprawnych i ich opiekunów - zaznaczają, dodając przy tym, że nie zamierzają przerwać protestu.

d44gdpw

Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Wirtualnej Polski wynika, że ogólnie kontynuowanie protestu pozytywnie ocenia aż 54 proc. Polaków, negatywnie 21 proc, a 25 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Zdecydowaną różnicę widać tu w ocenie sytuacji przez wyborców PO i PiS. Wśród sympatyków Platformy Obywatelskiej panuje duża zgodność. W większości słyszeli o proteście i mocno go popierają.

Wyborcy PiS są z kolei podzieleni. Podczas gdy 38 proc. dobrze ocenia kontynuowanie protestu, aż 42 proc. jest temu przeciwnych.

d44gdpw

Co sądzimy o krytykowaniu protestujących?

Na pytanie, czy znasz choćby ze słyszenia bardzo krytyczne wypowiedzi niektórych posłów na temat rodziców i opiekunów protestujących w Sejmie, "tak" odpowiedziało aż 87 proc. wyborców PO. Wśród zwolenników PiS było to tylko 55 proc.

W sondażu przeprowadzonym przez pracownię Ariadna dla Wirtualnej Polski pojawiło się również pytanie o ocenę tych krytycznych wypowiedzi.

79 proc. respondentów odpowiedziało, że negatywnie postrzega piętnowanie przez posłów protestu niepełnosprawnych. Odmiennego zdania było 10 proc. Polaków, a 11 proc. wskazało opcję "trudno powiedzieć".

WP.PL
Źródło: WP.PL

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 11-14 maja. Próba ogólnopolska powyżej 18 roku życia wyniosła 1076 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44gdpw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44gdpw
Więcej tematów