Trwa ładowanie...
dkexbov
palenie

Nagroda dla niepalących. Dostaną dodatkowe płatne urlopy

Palenie w Japonii zdecydowanie się nie opłaca. Na wniosek pracownika, jedna z firm przyznała dodatkowy 6-dniowy płatny urlop wszystkim niepalącym pracownikom. Nagroda działa zaskakująco na palaczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzucanie palenia w Japonii zdecydowanie się opłaca.
Rzucanie palenia w Japonii zdecydowanie się opłaca. (Fotolia)
dkexbov

Już 4 osoby rzuciły palenie, po tym jak japońskie przedsiębiorstwo Piala, wprowadziło dodatkowy 6-dniowy płatny urlop dla swoich pracowników.

Do takiego ruchu zachęcił firmę jeden z pracowników, który zauważył, że gdy palący koledzy i koleżanki wychodzą na przerwę na papierosa, niepalący muszą wykonywać pracę za nich. Dla niepalącej części zespołu było to tym bardziej frustrujące, że firma znajduje się na 29. piętrze. Ktoś policzył, że zjechanie na dół, wypalenie papierosa i powrót do biura zajmuje 15 minut. Takich przerw w ciągu dnia było kilka.

Sąsiad ciągle pali na balkonie? Zobacz, co możesz z tym zrobić

Rada firmy podjęła decyzję o zrekompensowaniu niepalącym zaistniałej sytuacji i przyznała im dodatkowe 6 dni płatnego urlopu. Prezes zarządu podkreślił jednocześnie, że nie zamierza karać palaczy za ich nałóg, ale jednocześnie chciałby ich zmotywować i zachęcić do porzucenia palenia. Z dodatkowego urlopu skorzystało już 25 proc. zatrudnionego zespołu.

Źródło: The Telegraph

dkexbov

Podziel się opinią

Share
dkexbov
dkexbov
Więcej tematów