Trwa ładowanie...
d3knz7y

Nabożeństwo w miejskim autobusie. Oryginalny pomysł duszpasterza z Legnicy

Nietypowa, bo autobusowa Droga Krzyżowa odbędzie się w najbliższy piątek w Legnicy (woj. dolnośląskie). Jak podkreślają organizatorzy, to odpowiedź na apel papieża Franciszka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nabożeństwo w miejskim autobusie. Oryginalny pomysł duszpasterza z Legnicy
(Facebook)
d3knz7y

13 marca 2015 r. odbędzie się w Legnicy dość nietypowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej – celebrowane w miejskim autobusie. Pojazd został wynajęty od legnickiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i od godziny 15.00 będzie jeździł ulicami miasta. Autobus, specjalnie opisany, wyruszy z pl. Słowiańskiego.

- Przejedziemy ulicami Złotoryjską, Lotniczą, Pocztową, Wrocławską do osiedla Piekary, a następnie wrócimy z powrotem na pl. Słowiański. Oczywiście nie trzeba będzie mieć biletu – mówi ks. Przemysław Superson, organizator akcji.

Autobus zatrzymywać będzie się na wszystkich przystankach i jak zapewniają organizatorzy, każdy będzie mógł się dosiąść, by wspólnie uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej odprawianym w pojeździe.

d3knz7y

- Będziemy zachęcać obecnych na przystankach do wspólnej modlitwy, a przy okazji będziemy informować również o przyszłorocznych Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w Polsce – dodaje ks. Superson, który jest odpowiedzialny za przygotowania do ŚDM w diecezji legnickiej.

Pomysł zorganizowania autobusowej Drogi Krzyżowej to, jak podkreśla ks. Superson, odpowiedź na apel papieża Franciszka, który zachęcał, by młodzież przed Światowymi Dniami Młodzieży „narobiła rabanu”.

– Myślę, że Droga Krzyżowa w miejskim autobusie to będzie właśnie taki „raban na mieście”. Chcielibyśmy przez to pokazać, że Pan Bóg istnieje w naszym codziennym życiu i wzywa nas do nawrócenia i miłości. Właśnie w autobusie, którym ludzie przemieszczają się do szkoły, pracy, domu, jest okazji, by o Panu Bogu powiedzieć – mówi organizator nietypowej Drogi Krzyżowej.

Na terenie diecezji legnickiej może gościć nawet 10 tysięcy osób, które przyjadą do Polski na odbywające się od 26 do 31 lipca 2016 r. Światowe Dni Młodzieży. Centralne obchody ŚDM odbędą się w Krakowie.

Michał Dzierżak, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3knz7y

Podziel się opinią

Share
d3knz7y
d3knz7y
Więcej tematów