Trwa ładowanie...
d25891b

Na Ursynowie odbędzie się "Tydzień Równości"

W sobotę nad ratuszem warszawskiego Ursynowa zawiśnie tęczowa flaga mimo pogróżek, jakie otrzymuje Piotr Guział, który wymyślił Tydzień Równości w rządzonej przez siebie dzielnicy - informuje "Metro".

Share
d25891b

Kolory tęczy pierwszy raz w historii zawisną nad budynkiem polskiej administracji. W 2007 roku na taki gest zdobyli się dyplomaci brytyjscy, którzy podczas Parady Równości wywiesili tęczową flagę w siedzibie ambasady Wielkiej Brytanii. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz konsekwentnie, jak co roku odmówiła objęcia patronatem Parady Równości.

Hasłem imprezy jest "Ursynów - najwyższy poziom równości". Piotr Guział nie ukrywa, że z tytułu organizacji Tygodnia Równości spotkał się z pogróżkami.

Burmistrz Ursynowa nazywa się człowiekiem lewicy. Jest radnym Ursynowa nieprzerwanie od 1998 r. Zasłynął jako nieprzejednany przeciwnik zabudowy terenu wokół Kopy Cwila, gdzie miał powstać kościół, współorganizator akcji Ocalmy Dom Sztuki, pomysłodawca akcji Metro Nocą. Burmistrzem został z listy Nasz Ursynów.

d25891b

Podziel się opinią

Share
d25891b
d25891b
Więcej tematów