Trwa ładowanie...
dii15x7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Na Słowacji zginęła kobieta porażona piorunem

Na Słowacji piorun śmiertelnie poraził 39-letnią kobietę, gdy ta z grupą wiernych wyszła z kościoła - poinformowała słowacka agencja TASR, powołując się na służby medyczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Słowacji zginęła kobieta porażona piorunem
(WP, Fot: Andrzej Hulimka)
dii15x7

Do tragedii doszło we wsi Kluknava, położonej we wschodniej części Słowacji. Po zakończonej mszy wielu wiernych zebrało się pod starą lipą, by schronić się przed nawałnicą.

Piorun uderzył w drzewo, rażąc śmiertelnie kobietę. Poważne obrażenia odniosło siedem osób, z których jedna jest w stanie krytycznym.

Nad Europą przetacza się potężny front burzowy. Sobota była pracowitym dniem dla strażaków w związku z nawałnicami, które przeszły nad Polską. Jak poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak, do wieczora interweniowali oni ponad 2300 razy, usuwając połamane przez wiatr konary, zabezpieczając uszkodzone dachy i wypompowując wodę z zalanych piwnic.

Najwięcej pracy mieli strażacy z województw mazowieckiego i śląskiego. W każdym z nich interweniowali ponad 500 razy. Paweł Frątczak dodał, że w całym kraju silny wiatr zerwał lub uszkodził dachy na ponad 200 budynkach, w tym na 134 budynkach mieszkalnych.

dii15x7

Podziel się opinią

Share

dii15x7

dii15x7
Więcej tematów