Trwa ładowanie...
d33c6qy
d33c6qy
IAR

Na Łotwie wojna hybrydowa?

Szefowie łotewskich struktur siłowych są zdania, że w ich kraju pojawiły się oznaki wojny hybrydowej. Jej przejawem ma być agresywna polityka rosyjskich kanałów informacyjnych i rozpowszechnianie wiadomości, podważających kompetencje władz państwowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d33c6qy

Zdaniem ministra spraw wewnętrznych Rihardsa Kozlovskisa najbardziej widoczna jest propaganda, skierowana do Rosjan mieszkajacych poza granicami Federacji Rosyjskiej. Z kolei szef resortu obrony Raimonds Vejonis powiedział Polskiemu Radiu o atakach na państwowe systemy informacyjne.

Władze odpowiedzialne za obronę kraju podkreślają konieczność zachowania szczególnych zasad bezpieczeństwa na granicy z Rosją oraz w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Szef łotewskiego resortu obrony zauważa że w mediach pojawia się wiele spekulacji na temat możliwego konfliktu militarnego lub interwencji zbrojnej, skierowanej przeciw krajom bałtyckim. - Jesteśmy tym oczywiście zaniepokojeni. Ale ryzyko takiej interwencji jest według naszych danych wywiadowczych bardzo niskie - mówi Raimonds Reionis.

Bałtowie znacznie bardziej obawiają się ewentualnych aktów dywersji i związanej z nimi destabilizacji.

d33c6qy

Podziel się opinią

Share
d33c6qy
d33c6qy
Więcej tematów