Trwa ładowanie...

Na co narzekają pasażerowie? Ile się wystawia mandatów? ZTM publikuje dane

Ile autobusów kursuje codziennie po warszawskich ulicach? Ile wezwań do zapłaty wystawiają miesięcznie kontrolerzy biletów ZTM? W ilu tramwajach są biletomaty? Odpowiedzi na te oraz na wiele innych pytań z zakresu komunikacji miejskiej można znaleźć w specjalnym informatorze, publikowanym przez Zarząd Transportu Miejskiego.   

Share
Na co narzekają pasażerowie? Ile się wystawia mandatów? ZTM publikuje dane
Źródło: WawaLove.pl
d4zyrks

Informator zawiera dane liczbowe oraz zestawienia statystyczne z zakresu komunikacji miejskiej w Warszawie oraz w całej aglomeracji warszawskiej. - Będzie to prawdziwa kopalnia wiedzy o stołecznym transporcie zbiorowym dla wszystkich pasażerów. Nie tylko dla tych, którzy się nim interesują prywatnie lub zawodowo, ale również dla tych, którzy chcieliby się dowiedzieć o komunikacji podstawowych informacji - informuje Igor Krajnow z biura prasowego Zarządu.

Z pierwszego biuletynu możemy się dowiedzieć m.in., że tylko w pierwszym miesiącu 2015 roku pasażerowie skarżyli się na zachowanie obsługi pojazdów aż 184 razy (z czego 171 skarg rozpatrzono pozytywnie). Na niepunktualnie przyjeżdżające pojazdy (lub nie przyjeżdżające w ogóle) ZTM otrzymał 109 skarg.

W dokumencie opublikowano też dokładne dane spóźnień i zawodności pojazdów.

W raporcie publikowane są również szczegółowe dane dotyczące kontroli biletowej i windykacji. Statystyki systemu Veturilo lub liczba sprzedanych biletów. Możecie się dowiedzieć np. że ponad 35 proc. autobusów nie ma monitoringu, zaś klimatyzacji prawie 1/4 (podobnie jest w tramwajach). Ponad 25 proc. pojazdów nie ma biletomatów. Pełen raport znajdziecie na tej stronie.

d4zyrks

Podziel się opinią

Share
d4zyrks
d4zyrks
Więcej tematów