Trwa ładowanie...

Na budowie znaleziono ludzkie kości. Czy to zaginiony Paweł Krasny?

Podczas prac na krakowskiej budowie znaleziono ludzkie szczątki. W pobliżu leżał portfel należący do zaginionego informatyka Pawła Krasnego. O tym, czy to szczątki studenta, dowiemy się dopiero po przeprowadzeniu badań genetycznych.

Share
Na budowie znaleziono ludzkie kości. Czy to zaginiony Paweł Krasny?
Źródło: Stowarzyszenie Bez Śladu
d3pdhzg

O zaginięciu Pawła Krasnego pisaliśmy we wrześniu, kiedy do akcji poszukiwawczej włączyło się stowarzyszenie "Bez Śladu". Młody student informatyki zaginął 9 czerwca 2011 roku w okolicach przystanku Bagatela na krakowskich Plantach. Paweł miał wtedy 28 lat. Było wiadomo tylko tyle, że wcześniej spotkał się ze znajomymi w jednym z klubów na Rynku, opuścili jednak lokal ok. 1 w nocy. Jego znajomi na wspomnianym przystanku wsiedli w autobus, a Paweł miał iść na postój taksówek, gdzie jednak nigdy nie dotarł.

Dzień przed zaginięciem chłopaka do drzwi jego mieszkania miała dobijać się była dziewczyna. Według świadków Paweł jej nie wpuścił, a kilka dni po zaginięciu studenta dziewczyna wyjechała do Anglii. Tam zmarła w wyniku choroby, zanim została przesłuchana przez polską policję.

W ubiegłym tygodniu robotnicy pracujący przy ulicy Siewnej na Prądniku Białym w Krakowie dokonali makabrycznego odkrycia. Jeden z robotników znalazł ludzką kość. W pobliżu leżał portfel zaginionego informatyka. O tym, czy to jego szczątki znaleźli budowlańcy, będzie wiadomo po wykonaniu badań genetycznych. Policja rozważa też inne hipotezy: portfel mógł zostać skradziony.

d3pdhzg

- Obecnie priorytetem są badania genetyczne kości. Jeżeli badania DNA potwierdzą tożsamość zaginionego mężczyzny, śledztwo umorzone przez prokuraturę w Nowej Hucie zostanie podjęte na nowo – poinformowała Bogusława Marcinkowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Policyjne śledztwo w sprawie zaginięcia Pawła Krasnego zostało umorzone już dawno temu. Przez półtora roku sprawdzano różne tropy, jednak nie udało się odnaleźć nawet śladu po młodym informatyku.

d3pdhzg

Podziel się opinią

Share
d3pdhzg
d3pdhzg
Więcej tematów