Trwa ładowanie...

"Muzeum Kwaśniewskiego"

W Białogardzie, rodzinnym mieście Aleksandra Kwaśniewskiego, powstała wystawa prezentująca odznaczeniami byłego prezydenta. Ekspozycja szybko została ochrzczona "Muzeum Kwaśniewskiego". Wystawa ma status czasowej. Na dziesięć lat - pisze "Rzeczpospolita".

"Muzeum Kwaśniewskiego"Źródło: PAP
d2ckbs5

Pomysł wystawy "Ordery i odznaczenia Aleksandra Kwaśniewskiego Prezydenta Rzeczypospolitej w latach 1995-2005", rzuciły rok temu lokalne struktury SLD. Awantura wybuchła, gdy pomysł poparł rządzący miastem PiS.

Protest przeciw wystawie, podpisany przez 155 mieszkańców. Wrzało także w Internecie, w którym padały ironiczne propozycje, by wśród eksponatów znalazły się np. fiolka z wirusem filipińskim czy drabina spod Sejmu - przypomina gazeta.

Mimo protestów wystawa powstała. Zbigniew Raczewski, burmistrz Białogardu, konsekwentnie przekonywał, że chodziło o promocję miasta. I pytał: – Chyba możemy się chwalić tym, że w Białogardzie urodził się i mieszkał prezydent RP?.

W gablotach jest ponad 60 orderów i odznaczeń. m.in: malezyjski Wielce Wspaniały Order Korony czy Order Chryzantemy od japońskiego cesarza Akihito.

d2ckbs5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ckbs5
Więcej tematów