Trwa ładowanie...
d2pvyrz
d2pvyrz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
zamach

MSWiA: służby analizują informacje napływające z Londynu

Służby podległe MSWiA analizują informacje napływające z Europy; informacje te nie wskazują na realne zagrożenie atakami terrorystycznymi w Polsce - powiedział rzecznik resortu Marek Gieorgica. Zaznaczył, że od pierwszych zamachów w Londynie polskie służby są w podwyższonej gotowości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2pvyrz

W związku z sygnałami napływającymi obecnie z Londynu, służby podległe MSWiA (m.in. policja, straż graniczna) monitorują sytuację w kraju oraz analizują informacje napływające z Europy - powiedział Gieorgica. Dodał, że są w stałym kontakcie z instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w państwie, szczególnie z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Rzecznik podkreślił także, że policja ma stały kontakt z oficerami łącznikowymi w Londynie.

Na trzech stacjach londyńskiego metra i w autobusie wybuchły bomby. Szef londyńskiej policji Ian Blair powiedział, że ładunki tym razem były, jak się wydaje, mniejsze od tych, których użyto do zamachów przed dwoma tygodniami.

d2pvyrz

W wyniku wybuchów jedna osoba została ranna. Policja aresztowała już dwie osoby, które mogą mieć związek z czwartkowym incydentem.

Dokładnie dwa tygodnie temu, 7 lipca, w londyńskim metrze także eksplodowały trzy ładunki wybuchowe, jeden zaś - w autobusie. Zginęło 56 osób, w tym trzy Polki.

Przebywający w Bielsku-Białej minister obrony Jerzy Szmajdziński na wieść o wydarzeniach w Londynie powiedział, że Polska obecnie nie jest ani bardziej, ani mniej bezpieczna, niż kilkanaście godzin temu. Każdy dzień to silna, intensywna praca wszystkich służb zajmujących się rozpoznaniem - dodał.

Na brytyjskim przykładzie widać, jaki wiele pól jest jeszcze do zagospodarowania i jak wielki potrzebny jest nie tylko techniczny, ale i intelektualny wysiłek, abyśmy trafnie rozpoznawali i eliminowali zagrożenie terroryzmem - powiedział.

d2pvyrz

Podziel się opinią

Share

d2pvyrz

d2pvyrz
Więcej tematów