Trwa ładowanie...

Moskwa walczy z niżem demograficznym. Rosyjskie 500 plus

Rosja szuka sposobu na to, by zachęcić swoich obywateli do dynamicznego wzrostu populacji. Swoją propozycję przedstawił ostatnio Leonid Słucki, który wymyślił rozwiązanie na wzór naszego rodzimego 500 plus. Co ciekawe na moskiewskiej wersji świadczenia zyskają przede wszystkim ojcowie.

Prezydent Rosji Władimir PutinPrezydent Rosji Władimir PutinŹródło: Getty Images, fot: Contributor#8523328
dg4cuih
dg4cuih

O nowej propozycji, jaką złożył Leonid Słucki, poinformowała "Rzeczpospolita". Przywódca Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji oświadczył, że jego celem jest zwiększenie populacji w Rosji.

"Konieczne jest podwojenie liczby ludności Rosji w ciągu najbliższych 50 lat" - oświadczył.

"LDPR – rodzina", czyli rosyjskie 500 plus

Zaproponowane przez Słuckiego świadczenie miałoby nosić nazwę "LDPR - rodzina". Jego propozycja zawiera jednocześnie pewne przywileje dla kobiet, które zdecydują się na kolejne dzieci, jak i korzyści finansowe dla mężczyzn, pełniących rolę ojców.

Jeśli chodzi o kobiety, to ich czas pracy miałby ulec skróceniu, jeśli będą one posiadać co najmniej dwoje dzieci. Natomiast benefitem finansowym byłoby przede wszystkim jednorazowe świadczenie w wysokości 500 tysięcy rubli (ok. 26,7 tys zł) w przypadku narodzin pierwszego dziecka. Z kolei po narodzinach kolejnych kwota ta byłaby większa i mogłaby wynieść nawet milion rubli, czyli ponad 50 tys zł. Co ciekawe, wsparcie finansowe otrzymywaliby mężczyźni - ojcowie dzieci.

dg4cuih

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Gigantyczna eksplozja na froncie. Celem rosyjski skład amunicji

500 plus w Polsce

W Polsce świadczenie 500 plus przysługuje na każde dziecko, które nie ukończyło jeszcze 18 lat. Na otrzymywanie dodatku nie mają wpływu osiągane przez rodziców dochody. Aby otrzymywać co miesiąc pieniądze w ramach wsparcia 500 plus, należy złożyć odpowiedni wniosek do ZUS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dg4cuih
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
dg4cuih
Więcej tematów