Trwa ładowanie...

Moskwa pręży muskuły. Resort obrony Rosji: udana próba rakiety balistycznej Iskander-M

• Pomyślnie zakończył się test rakiety systemu operacyjno-taktycznego Iskander-M - poinformowało ministerstwo obrony Rosji • Próbę przeprowadzono w ramach ćwiczeń na rosyjskim Dalekim Wschodzie • Pocisk raził ćwiczebny cel na poligonie w obwodzie amurskim
Share
Test rakiety balistycznej Iskander-M.
Test rakiety balistycznej Iskander-M.Źródło: mil.ru
de1b4l7

- Odpalenie nastąpiło w Żydowskim Obwodzie Autonomicznym. Rakieta po przebyciu ok. 300 km raziła cel na jednym z poligonów w obwodzie amurskim - oznajmił dziennikarzom rzecznik Wschodniego Okręgu Wojskowego Aleksandr Gordiejew.

Według niego pocisk zniszczył kilka obiektów infrastruktury domniemanego przeciwnika, w tym punkt dowodzenia, co pozwoliło uczestniczącym w ćwiczeniach strzelcom zmotoryzowanym przejść do ofensywy.

Rosyjskie media piszą, że w ćwiczeniach uczestniczy ponad 400 ludzi i 100 sztuk sprzętu z oddziałów rakietowych Wschodniego Okręgu Wojskowego.

Iskandery-M (w kodzie NATO - SS-26 Stone) to lądowe pociski balistyczne na mobilnej platformie samochodowej. W wersji dla armii rosyjskiej mają zasięg 380-500 km.

Prezentowane co jakiś czas przez Rosję plany rozmieszczenia rakiet Iskander w obwodzie kaliningradzkim budzą niepokój NATO, gdyż można ich używać do przenoszenia głowic nuklearnych.

de1b4l7

Podziel się opinią

Share
de1b4l7
de1b4l7
Więcej tematów