Trwa ładowanie...
d2c234c

Mobilna biblioteka dla osób schorowanych. Książki zostaną dostarczone do domu

Od 1 września osoby starsze, chore czy niepełnosprawne nie muszą chodzić do biblioteki - zamówione książki zostaną do nich dostarczone. Zamawiać tytuły można telefonicznie lub przez e-mail.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mobilna biblioteka dla osób schorowanych. Książki zostaną dostarczone do domu
(WP.PL, Fot: Robert Kulig)
d2c234c

Na pomysł mobilnej biblioteki wpadł Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Od 1 września dał możliwość wypożyczania książek osobom, które na co dzień mogą mieć problem z dotarciem do biblioteki.

- Mobilna Biblioteka Instytutu to nieodpłatna możliwość zamówienia do domu książki lub filmu DVD - mówi w rozmowie z WP.PL Izabela Szum, pracowniczka Instytutu. - Wystarczy, że czytelnik zadzwoni do placówki lub napisze e-mail, a nasz pracownik lub wolontariusz przywiezie je pod wskazany adres - dodaje.

Na oficjalnej stronie Instytutu, w zakładce Biblioteka, znajduje się elektroniczny katalog książek, czasopism i filmów o szerokim zakresie tematycznym, nie tylko religijnym. Ponadto zawsze można zadzwonić i spytać o dostępność danego tytułu. Każdego roku do zasobów biblioteki trafiają nowe pozycje, więc jest w czym wybierać.

Jednorazowo można wypożyczyć 3 tytuły na maksymalnie miesiąc. Zapytania i zamówienia można składać mailowo pod adresem: biblioteka@idmjp2.pl lub telefonicznie pod numerem 12 422 03 44 od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9:00 do 15:00. Dostawy zamówionych pozycji są realizowane w każdy pierwszy piątek miesiąca.

d2c234c

Podziel się opinią

Share

d2c234c

d2c234c
Więcej tematów