Trwa ładowanie...

Misztal mógł wieźć pieniądze dla Rutkowskiego

Hamburski detektyw Jerzy Godlewski
powiedział dziennikarzom "Dziennika", że Piotr Misztal zatrzymany
w poniedziałek na granicy szwajcarsko-niemieckiej, wiózł pieniądze
dla Krzysztofa Rutkowskiego.

Misztal mógł wieźć pieniądze dla RutkowskiegoŹródło: AFP
d757uip
d757uip

Wiem, że pojechał do Szwajcarii, aby wyciągnąć pieniądze z konta Krzysztofa Rutkowskiego. Były tam duże sumy w euro i dolarach - powiedział Godlewski, powołując się na materiały operacyjne zagranicznych służb specjalnych.

Misztal tym słowom zaprzecza. Twierdzi, że pieniądze były przeznaczone na kupno nieruchomości za granicą. Wraz z narzeczoną zdecydowaliśmy jednak, że te nieruchomości są drogie i nie ma sensu inwestować. Z tymi pieniędzmi wracaliśmy więc ze Szwajcarii do Polski - tłumaczy. Szkoda, że tych pieniędzy nie wiózł dla mnie - komentuje krótko Rutkowski.

Rutkowski i Misztal dobrze się znają. Detektyw, na którym ciąży zarzut współpracy z mafią paliwową, ma zakaz wyjeżdżania z kraju i ograniczone fundusze. Według Godlewskiego, Misztal postanowił mu pomóc. Miał ostatnią szansę na wykorzystanie paszportu dyplomatycznego. Szwajcarskie i niemieckie służby, wiedząc o akcji, dały cynk na granicę i dlatego poseł został zatrzymany - opowiada rozmówca "Dziennika". Według niego Misztal miał otrzymać 20 % przewożonej sumy.

d757uip
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d757uip
Więcej tematów